» Poradna » Počítačové sítě

HP DeskJet 4515 je neustále Offline na Wi-fi

Zdravím všetkých.Už dlhodobo mám problém s konektivitou tlačiarne HP DeskJet 4515 All in one. Internet mám od UPC aj s tou ich krabičkou. V nastaveniach routra vidím, že je tlačiareň pripojená a má pridelenú IP adresu (nastavil som ju ako pevnú). Teraz k pointe. Zapnem notebook, ktorý je na Wi-fi tej istej siete a dám niečo vytlačiť napr. z Wordu. Okamžite mám hlášku, že tlačiareň je OFFLINE. Ak notebook reštartujem a nezmažem tlačovú úlohu, po pripojení na sieť sa to "zázračne vytlačí". Vie mi s tým niekto aspoň trocha pomôcť, nasmerovať čo urobiť, preetože už ma nebaví vypínať a zapínať notebook, kde mám rozrobenú prácu len kvôli tomu, že potrebujem nejaké stránky v tlačenej podobe. Inak, doma mám 4 notebooky a robí to na všetkých Ešte jedna info, ak resetnem router, funguje to 1 deň.Môj osobný názor je, že ten router je zrelý na výmenu, pretože po jeho prvej výmene za iný, to asi tri mesiace šľapalo bez problémovo.Ospravedlňujem sa, ak som netrafil kategóriu.Za prípadné nápady vopred ďakujem.Roman

Odpovědi na otázku

Pozri sa od akej IP adresy prideluje router (DHCP) IP adresy, ak napr. v rozsahu 192.168.1.50 - 200 tak na tlaciarni nastav IP adresu napr. 192.168.1.45.Nasledne restartni router a vsetky pocitace a tlaciaren.

Vďaka za koment. IP mám natvrdo pre tlačiareň definovanú (192.168.0.190) aj v routri a aj v nastaveniach tlačiarne. Roueter je každý deň resetnutý, pretože občas "nepozná" niektoré zariadenia, alebo napr. na mobile mám "rýchlosť" downloadu 1,5 až 3 Mbps, čo je nepoužiteľné. Tektiež notebooky sa každý deň aspoň raz vypínajú a znova zapínajú.Mám pocit, že to všetko je "dielo" toho nešťastného Routra.

router, ktory musi byt kazdy den resetnuty je vadny. Zober to do UPC nech ti ho vymenia. K tlaciarni.. ak das tlacit a nejde, restartnes book a ide, tak je problem skor v booku ako v tlaciarni, kedze tlaciarni sa nic nezmenilo.

Problém v notebooku? A to všetky štyri sú teda vadné? Nad týmto som neuvažoval.Jeden má 9 rokov, druhý má 4 a posledná dva majú asi pol roka.Chcel som sa len utvrdiť, že za častým vypadávaním zo zoznamu pripojených zariadení môže byť router.Ďakujem za info všetkým, v pondelok ho beriem na výmenu, možno budem mať ďalšie tri mesiace fungujúcu domácu sieť.