» Poradna » Ostatní

HP DesignJet 500 Plotter - ovladač

Dobrý den. Pořídil jsem si starší plotter HP DesignJet 500 který je plně v funkční a v předešlé kanceláři skvěle sloužil. Je po kompletním servisu. Nový byl pořízen přibližně v roce 2006. Bohužel muj počítač není schopný nalézt k němu potřebný ovladač. Na podpoře HP jsem po změně jazyka na anglický stáhnul pouze nějakou "zazipovanou" složku v které jsou nějaké soubory které mi jako laikovi nic neříkají, žádný instalační soubor tam zřejmě není?.. Následně se mi podařil ploter propojit s aplikací HP Instant Printing ale nefunguje správně, tiskne ale špatné formáty, okraje atd. Je tedy nějaká možnost kde se dá získat ovladač ? Internet jsem projel a nic nenašel, i v angličtině.

Odpovědi na otázku

Ano, ale tohle je ta zazipovaná složka ne?

Nevím, nezkoušel jsem to u sebe instalovat. Nicméně, pokud tam jsou jen ovladače, tak tu složku rozbal a přes správce zařízení aktualizuj ovladač z umístění rozbalených souborů. Nebo dej Přidat tiskárnu a vyber ji z toho ovladače.Nemám včil možnost to odzkoušet na sedmičkách, ale mělo by to tak nějak fungovat.

Dobrý den.Ty soubory Vám nemusí nic říkat. Stačí vědět kam jste je rozbalil. Pak budete normálně instalovat tiskárnu. Ovladač vyberete z disku a to konkrétně z té rozbalené složky. Windows si načte dostupné ovladače, kde Vy vyberete svou verzi (24 palcový, 42 palcový...). HP Designjet 500 pod win7 běží, požívám ovladače z HP.cz.

Ploter HP Designjet 500 Plus zakoupený 20.12.2007 přestal tisknout.Je asi přeplněný tiskovými příkazy.Na obrazovce se objevila zpráva: Warning 05:10CALL HP support.Děkuji za pomoc.ing. Ladislav KopřivaUlrychova 865/40 624 00 Brnomobil: 606 107 774, tel.541 22 30 09