HP COMPAQ NX8220

Zdar ludia, chcem sa spytat co hovorite na tento nb: Procesor: Intel® Pentium® M 1.73 GHz/ 2MB L2 cacheČipová sada: Intel Mobile 915PM ExpressDisplej: 15.4" TFT (16,7 mil. farieb)Natívne rozlíšenie displeja: WXGA 1280 x 800Pamäť: 512MB DDRII RAMGrafika: ATI® Radeon X600 PCI Express 128MBAudio: ADI AC '97 CODEC, 16-bit Sound Blaster Pro compatible audioOptická mechanika: DVD/CD-RW Multibay IIKomunikačné rozhrania: 802.11b/g Intel WLAN, 10/100/1000 NIC, 56K (V.92) modem, IrDARozširujúce sloty: slot pre karty Type I/II PCMCIA PC podporuje 32-bit CardBus a 16-bit karty, slot pre integrovaný Smart Card ReaderPorty: 3x USB 2.0, IEEE1394 (FireWire), S-video out, VGA, 1 RJ-45/RJ-11, konektor pre dokovaciu stanicu, konektor pre cestovnú batériuBatéria: 6-článková lithium-ion batériaHmotnosť: 2,6 kg 2,8 kg vrátane optickej mechanikyRozmery: 356 x 264 x 28 mmZáruka: 3 roky Chcel by som ho kupit, cena asi 50000SKK. Ak je nieco lepsie za tu cenu tak dajte vediet. Nie ze by som chcel robit reklamu, ale poznate firmu Athenas consulting, kde maju tento nb? Maju ho za dobru cenu, tak preco nie. Vdaka

Odpovědi na otázku

Sem myslel, ze HP na tento NB dava zaruku pouze 1 rok, 3 roky sou na HP NX8230 ne? Jinak se mi celkem libi, uvazoval jsem o nem, ale nakonec beru Asus M6VA. Neni to sice HP, ale ma lepsi grafiku, 1 modul 512MB DDR-533 pameti misto 2 256 u HP a taky se mi libi ta horciko-hlinikova konstrukce.

Len ak je to ten, ktory je tu rozoberany v poradni- ale 270 reakcii, tak ten, co ja viem. Inac som za danu cenu nenasiel nic lepsie. A myslim si ze HP je HP, aj ked moze sa stat vselico. Toto bude zrejme moj prvy nb tak moc skusenosti s nb nemam. Zdar

Ano, je to ten. No, toto HP by som skor porovnaval s A6Va kvoli sasi (a to ma A6Va Mobility Radeon X700, ktore je casto az 2x vykonnejsi nez X600). Predsa, rada M6 od ASUSu ma horcikovo-hlinikove sasi (co HP nema), takze nemozeme porovnavat hrusky s jablkami. Cize pre porovnanie pozeraj http://www.atcomp.sk/presmerovani.aspx$$zbozi=60485, http://www.cybex.sk/Produkt.aspx(pozor, ceny su v Kc; stoji okolo 51500 Sk s DPH). Btw., to HP nema OS (aspon to tak vyzera), preto je take lacne. Okrem toho tam chyba udaj o velkosti disku, pamat bezi na 400 MHz (podla mojich informacii) a baterka je len 6clankova (= nizsia vydrz). No a chybajuca DVD-RW mechanika (DVD/CD-RW je oznacenie pre combo) to len podciarkuje. Proste najlacnejsi model z najvyssej rady, ktory sice vyzera papierovo pekne, ale vo vnutri nic moc - tu uz rozhoduju totiz detaily.Pokial fakt chces kvalitny notebook so vsetkym vsudy (cize nie len mobilny pisaci stroj), tak si rozmysli, kolko chces don vrazit (minimalne 50 000 Sk). Po definitivnom stanoveni cenoveho stropu pridaj este aspon 10% a hladaj nieco okolo tej sumy. C.

zdar C, tak mi prosim najdi nejaky nb u Asus ktory nema 4200rpm ale nie za 100000SK. Cital som ze je to dost velka brzda, tak radsej usetrim inde ako mi ma disk brzdit cely system. A tie asus ktore pises tie nemaju predsa horcikovo-hlinikove sasi, ci ano? Vdaka

M6Va-8013P stoji 62000 aj s WinXP Pro; bez nich ho zozenies aj za 58 000 Sk (mozno i menej) s DPH.Rada M6 hlinikovo horcikove sasi, len to nespominaju vo vsetkych manualoch. Ono je to vlastne zliatina tak, ako vsade inde; akurat ze niektori ti 20% horcika a hlinika dokopy povazuju uz za magneziovo-horcikove sasi a ini nie... V podstate sa vzdy jedna o plastove sasi s primesou toho-ktoreho kovu. Ta pevnost a odolnost je vsak uz uplne niekde inde ako napr. u ACERu. Ono je totiz plastove a plastove sasi. Napr. to pri rade M6 je z materialu Multilon s primesou tych dvoch kovov, takze to nie je nejaky bakelitak...Ale kvalitne je, uz som drzal v ruke niekolko M6tiek s SXGA+ displejom (vystavy, predajne) a vsetky boli fajn. Daj cenovy limit, aby som vedel poradit. A nezabudni pripojit, na ake ucely to ma byt (mozno bude treba nieco vyhovorit :) ). Zatial ostavam u ASUS M6VA-8013(P) ako u univerzalneho nastroja, ktory je aj schopny pisaci stroj, aj jeden z najvhodnejsich na hranie (ono na hranie notebooky nie su stavane, ale ked uz, tak potom brat tento; staci pridat externu mys a klavesnicu), aj na operacie, ktore si pytaju vysoky hruby vykon (strih videa a pod) a to vsetko vo velmi kvalitnom prevedeni. Proste jeden z najlepsich konsenzov. C.

Okej, tak ja som si vyhliadol notebook od Asus A6VA: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp Viac si uz za nb nemozem dovolit dat. Nebol som na brigade az tak dlho. Myslim si, ze tento stroj je teda celkom slusny, ma kameru, FIR-potrebujem, a ma aj disk 80, aj ked len 4200rpm. Co myslis nebude to velka brzda pre nb disk s 4200rpm? Ja nie som nejaky hrac, ale raz zacas si asi kazdy zahra. Viac penazi ako za tento stroj uz teda nie. tak co myslis C? Vdaka za straveny cas nad mojimi dotazmi

Az na ten pomaly disk a plastove sasi je to fajn notas.Ma Mobility Radeon X700 (super vykon), 512 DDR2 533 MHz, displej Crystal Shine/Color Shine, v cene brasna a mys Logitech. Este dokupit operacny system a mozes fungovat. C.

najlacnejsi Asus M6VA 8013  je na elektro4U:  http://www.elektro4u.cz/Asus_-_M6VA_15_PM750_512_... to bez OS (niekazdy potrebuje OS kupovat s NB) za 54.252 Skk s DPH ... lacnejsi som zatial nenasiel ...

Nechci byt rejpal, ale prave zvazuji neco jako 8220 nebo 8230 a na oficialnich strankac uvadeji: Konstrukce ze slitiny horciku a titania spolecne s laminatem a jeste pisi o kovovych kloubech. A vsechny HP maji s XPckama . A mimochodem baterie je 8clankova a s to pameti se mi to take nazda. Pripada mi, ze jste asi porovnaval neco jineho a ne nx8220.

Daj sem tu stranku (najlepsie presny link) - pretoze ja pri nx8220/nc8230 citam "Magnesium Alloy Displej Cover" (co jest nieco ako horcikova zliatina krytu displeja, podobne krytu displeja na ASUS M6). To by este sedelo, ale ten titan je uz prilis moc. C.

Cetl jsem to v jejich ceniku, http://www.hp.cz/katalog/pdf/psg_cenik.pdf na strane 6. Abych se priznal trochu me stve, ze pokud si vyberu nejaky notas (musi to byt bohuzel jen HP), tak mu neco chybi. Ted jsem si vybral 8220 s WXGA displejem, ale ten nema DVD palirnu. Pokud to ma palirnu, tak ut to ma displej WSXGA a to uz je na me moc . Jinak kdybych si nemusel poridit sluzebni HP, tak si domu poridim ASUS A6L nebo A3E.

Pocitam, ze to bude na firmu. V tom pripade mas len 1 rok zaruky pri nx8220! Ak to musi byt HP, tak chod na www.atcomp.cz a tam si nakonfiguruj nc8230 podla vole (a mas 3 roky zaruku). HPcko ma v cenniku len zopar modelov a urcite nie vsetky dostupne. C.

S tou zarukou mas pravdu, je to divne, 8220 ma pri nakupu na firmu 1rok, ale jestli jsem to dobre pochopil tak 8230 uz ma 3roky. Samozrejme, ze tam je pak podstatny cenovy rozdil. Jinak diky za odkaz na tu firmu, kouknu se nato, i kdyz asi nebudu moci ovlivnit kde se to koupi .

Tak mam nakonec nc8230, docela je to v pohode, akorat jsem si musel zvykat na ten sirokej dosplej a tak vysoke rozliseni. Musim se priznat, ze mi to ze zacatku neskutecne vadilo, ale uz jsem si zvykl. Objevil jsem na tom svem modelu minus a to je , ze se mi klavesnice v pravem dolnim rohu trochu prohyba. Nejsem si take jisty jak je to s tema pantama, nepusobi na me, ze by byli kovove, jinak je ten notebook docela duveryhodny.

Zdravim

pokracovanie z predchadzajuceho zdravim:) takze zdravim pana C. rad by som vedel v akej konfiguracii si si kupil M6VA-cko. dik.

V CR/SR su dostupne az dva modely: M6VA-8013 - P-M750 (1,86 GHz), 1x512 DDR2 533 MHz, 80 GB 5400 ot., SXGA+ displej 1400*1050, DVD+-RW DL mechanikaM6VA-S012 - P-M760 (2 GHz), 2x512 DDR2 533 MHz, 100 GB 5400 ot., WSXGA+ displej 1650*1050, DVD+-RW DL mechanika Ja mam objednany M6VA-8013P. P na konci znamena WinXP Professional. V stredu by mi mal dojst; sleduj forum o M6VA - "M6VA - DOJMY A HODNOTENIA". Tam uz je o nom par info a pridam tam aj ja svoje postrehy. Najprv vo forme "prveho dojmu", neskor kompletnu recenziu i s foto. C.

Tá firma nemá ani svoju vlastnú doménu takže také peniaze by som tam neriskoval. Ten NB stojí vo velkosklade 49400 Sk aj s DPH.

A Ty mas v hlave seno namiesto mozgu! Ta firma ma co ja viem aspon 2 domeny, a kazdy kto vie vyhladat cez google athenas consulting, ich vie najst. To mam najradsej ked sa lamy ozyvaju

 ani ja by som tam neriskoval peniaze do tej pofidernej firmy ze hpimport ci atenas neni to to iste ? sak to je smiesne.. ze firma haha.. ja som tam bol raz osobne a nejaky tipek tam zral v kuchyni prazenicu a este ked ma odprevadzal co som samo nic nekupil kcel vyniest smeti... ale sranda bola  heh

Keď kceš, môžem urobiť praženicu z tvojich vajec, aby si sa naučil správne po slovensky - mulo akýsi. Internet ešte rozum nikomu neimplantoval. Ale nemusíš všade písať a presviedčať, aký si debil.

HP zastrhlo firme Athenas predávať na SK repasované notebooky - ktoré vlastne predávali ako fungláče...

Vidime že aj zamestnanci uvedenej firmy sa pripájajú do diskusie

Co sa tyka HP mam zatial iba zle skusenosti a to s radou vyssou a to nw8000. Ale prave zajtra mi pride pod ruky nc8230 tak potom uvidim ci nezmenim nazor. Zatial by som osobne HP nekupoval.

maju ho aj na www.phc.sk 38 tis. Sk bez DPH