HP Color LaserJet CM1312 MFP

Zdravím,mám menší problém s inštaláciou driveru na tlačiareň HP. Reinštaloval som si windows 7. Postupne som si nainštaloval všetky ovládače a ako ďalší som sa rozhodol pre tlačiareň HP Color LaserJet CM1312 MFP. Všetko prebehne v poriadku, len potom v poslednom kroku ma pýta vložiť USB kábel od tlačierne do portu na PC. Vložím a aj tak sa nič nestane. Riadil som aj krokmi, ktoré tam boli uvedené, aby som skontroloval či je ozaj tlačiareň zapnutá a taktiež som aj skontroloval kábel z oboch koncov či je dobre zatlačený a všetko je v poriadku a stále ma to nechce pustiť ďalej pri inštalácií, kvôli tomuto. Skúšal som inštalovať z originál DVD čo som dostal ku tlačiarni a rovnako som aj vyskúšal si stiahnuť driver z oficiálnej stránky HP pre windows 7. Verzia OS: Windows 7 Ultime x64.

Odpovědi na otázku

kdyz zapnes pocitac a pripojis tiskarnu - zacnou ti windows hlasit ze nasly novy hardware a snazi se najit ovladac? Pokud ne tak mas problem se spojenim te tiskarny - vadny kabel, port nebo problem v tiskarne

Velmi často je to způsobeno tenkým USB kabelem.

Měl jsem ten samý problém (tutéž tiskárnu a win 7), trápil jsem se s tím několik dní a nakonec opravdu pomohla výměna kabelu.

No skúsim vymeniť ten usb kábel a uvidím čo to spraví.. dám potom vedieť.. Len toľko som ešte zabudol napísať že nie je to môj Pc ale kamarátov a nič mi nevravel že je chyba v tlačiarni.. Len potom pri inštalácii nastal tento problém..tak dúfať že to bude chyba v tom 😁

Tak vyskúšal som už asi všetko, aj výmenu káblu a nič.. v čom ešte by mohla byť chyba? Vyskúšal som aj zapojiť tlačiareň do pc a pri naštartovaní chcelo nájsť ovládače ale bezúspešne.. tlačiareň predtým fungovala úplne normálne..

A nainstaloval jsi ovladače k tomu mb?

Typický OOO BFU:"Reinštaloval som si windows 7"Co s tím?Standardní postup:1) Boot ze záchranného média.2) Připojení externího média se zálohou OS.3) Obnova zdravého stavu OS ze zálohy.Práce na pár myšokliků.

Problém není v ovladačích ani v kabelu. problém dělá samotný WINDOWS. Řešeni je ještě jednodušší než se zdá. Na podpoře HP o tom dokonce i píší. Takže rada ode mě odstraňte aktualizaci net framework.. Tiskárna s novou verzí neumí pracovat...