» Poradna » Notebooky

HP Bios Reset

Ahoj,potřebuji resetovat bios v ntb HP Zbook.Rozdělal jsem notas, vyndal jsem CMOS baterii, ale i po 24h bez baterie bios nadale vyzaduje heslo.Netusite, jak tomu pomoct?DikyLS

Odpovědi na otázku

Napsat do HPBudouch chtit ze jste majitel (faktura, u nas se to neresili protoze jsme prvni majitel), seriove cislo a mozna i neco dalsiho. A poslou vam soubor se kterym to pujde otevrit (ma nejakou omezenou platnost a je jen pro ten danej kus -seriove cislo)A nebo doufat ze ten danej bios uz nekdo dokazal prolomit(aspon takhle to bylo u elitebooku kdy jsme to obcas potrebovali, protoze pitomec uzak si ho zahesloval. Poresili jsme to tak ze jsme to vsem zaheslovali a mame klid)

Díky za odpověď! To jsem ani nevedel. Nicmene, tohle je nejaky firemni repas, original faktura je buh vi kde, tak si nejsem jistej, jestli to projde, kazdopadne zkusim. Tusite, jestli by pomohlo delsi odpojeni, nebo tady uz je to reseno nejak jinak a odpojeni napajeni uz na to nema vliv?

Odpojeni napajeni CMOS u ntb vwetsinou nepomaha. Obzvlaste u firemnich rad ktere maji TPM čipy, ktere se prave staraji ozabezpeceni vcetne napr sifrovani disku a pod.Prave ze tehle technologie byly navrzeny tak aby pri odcizeni ntb nebylo mozne jednoduse obejit zabezpeceni pri spusteni.Kolega si takhle zahesloval Thinkpad, celou dobu pouzval k odemceni otisk prstu, az najendou prestala ctecka fungovat tak to zkousel heslem a nemohl s za boha vzpomenout jaky tam dal. Nakonec to vyresil origo servis a par tisicovek za vymenu (reset) security cipu.

Děkuji, tim se to vysvetluje

Odnést notebook na Policii ČR ta jej vrátí původnímu majiteli