HP 8400p 8Gb RAM

Dobrý den chtěl bych trošku vylepší svůj notebook a tak mě napadlo , že bych do něj místo 2x2Gb rám co v něm jsou koupil jednu 8 Gb , ale mám trošku problém s tím co musí všechno rám splňovat , aby v tomto notebooku fungovala. Mohl by mi a tím někdo poradit ? Za odpovědi děkuji. Přidávám foto RAM paměti co je v notebooku.https://ibb.co/yS4npQW

Odpovědi na otázku

Omlouvám se jedná se o notebook HP Elite book 8440p

Zaručit kompatibilitu na 100% nelze. I když tedy něco poradíme, tak je vždy možnost, že to nepoběží. Nicméně parametry jsou na té ram napsané, tak musíte najít takové (moc už se jich neprodává).1) 1333MHz 2) Musí to být 2R (double sited)4) Je velice pravděpodobné, že 1x8GB bude nefunkční, tyhle staré desky myslím uměly jen 4GB moduly. Musí to být tedy kombinace 2x4GBTeoreticky tedy 2x něco takového:https://www.tsbohemia.cz/patriot-signature-ddr3-4g... Ale je to bez záruky!PS: Co jsem hledal, tak v tom NB je i5 520M a ten podporuje jen 800 a 1066MHz, ale evidentně tam nyní máte tady 1333MHz paměti a běží to. Buď tedy běží na nižší frekvenci, nebo na té své. To si musíte na tom svém NB ověřit vy. https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/pro... Jinak je to ale starý krám, je otázka, zda má smysl tohle držet při životě.

Apropo, 2R je "dual rank". Double sited neni vubec nic a double sided je uplne jedno, jelikoz to jsou temer vsechny So-DIMM moduly.

Podle vseho co se da najit, tak umi maximalne 8GB pameti, ale v provedeni 2x4GB. Ma to proste stary chipset rady 5. Ale muzes to urcite zkusit. Sance ze pojede 1x8GB je sice podobna jako, ze vyhrajes Eurojackpot, ale stane se...Na chipsetech rady 6 mam v noteboocich 16 GB (2x8GB modul), ale opet, to uz je maximum co jde.

https://support.hp.com/us-en/document/c02030599držím sa návodu a bude to funkčné.

Maximum : Upgradeable to 8192MB with 4096MB SODIMMs in slots 1 and 2Což už tu padlo 2x 4 GB 2Rx8.

Mockrát děkuji za odpovědi zkusím tedy sehnat 2x4Gb RAM s danými paramatry a budu doufat :).

Ak také nájdeš. DR sa už veľmi nepredávajú.