» Poradna » Notebooky

HP 620 problém s diskem

Zdravim, restartoval jsem notebook a pri nacitani os se mi zobrazila zprava ohledne kontroly disku.Po dokonceni kontroly je napsany overeni deniku usn bylo dokonceno.Po 2 hodinach cekani stale nic.

Odpovědi na otázku

HP 620 má tuším vlastní diagnostika - po zapnutí stistkněte ESC - měla by se zobrazit nabídka kde bude volba diagnostika - tam nechte otestovat disk.Případně ntb nastartujte z nějakého live systému z USB a otestujte disk z něj. Případně můžete udělat rovno zálohu důležitých dat z toho disku. Pokud je vadný, stejně Vám nezbyde než jej vyměnit.

Pokud se kontrola nedokončila (zamrzla), je možné že je vadný disk.Zkus natvrdo restartovat. Pokud to nepomůže, disk zkontroluj diagnostickou utilitou(např. HDTune) kterou musíš nabootovat (HBCD).

Test 1 (Quick) ....Error: Read failureError: Read failure

Hm tak je jasno disk KO - otázka je jestli z něj ještě něco půjde přečít. Každopádně výměně disku se nevyhnete.

Ale na plochu se dostanu normalne system je zpomaleny a zasekava se

Tak si rychle zazálohujte data. Dokud to jde.Systém je zpomalený protože ten vadný disk mu dodává data pomalu, opakovaně se je pokouší číst, přenosová rychlost bude nula nula nic.Jednoho dne, nenajede vůbec.Osobně bych na nic nečekal a disk vyměnil.

Tohle se mi také stalo s HDD od HP. Vyřešil jsem to trochu oklikou. Připojil jsem disk k jinému PC a přeinstaloval systém.

Tak pokud je ten disk vadný tak to reinstalace systému neřeší.Ta diagnostika tam je právě od toho aby uživatele varovala že s tím ntb není něco v pořádku.pro jistotu může ještě tazatel použít jiný diagnostický nástroj na čtení údajů SMART - např Crystal Disk InfoAle je to čistě na jeho vůli, je to jeho ntb, jeho data.Jak jsem už psal já osobně bych takovémuto disku už svá data nesvěřil.

Disky od HP jsou 'mrdky' a všechny diagnostiky zpravidla ukazují, že jsou v pořádku. Jenom jeden nástroj je schopný ukázat nějaké ty chyby. Také lze stáhnout na HP podpoře jejich diagnostický nástroj. Kontrola(záleží na tom, co vše bude kontrolovat) může trvat i 6 hodin.

Jenže HP žádné disky nedělá, používá tam běžně dostupné disky WD / Seagate / Hitachi

To se mi nezda, hned prvni odkaz mi vyhodil toto https://hp.heureka.cz/pevne-disky/

Tak si zvětšete nějakou tu fotku, třeba ten serverovej SAS disk - je tam krásně vidět logo Seagate.To že to HP prodává pod svou značkou neznamená že výrobcem není někdo jiný.

A myslíš, že jsme ve faktickém rozporu?

Píšete že "disky od HP jsou mrdky" já jen oponuji že to nejsou "jejich" disky ve smyslu že by je vyráběly, ale jenom ve svých produktech používají disky skutečných výrobců.Druhá věc je ta, proč se ty disky kazí. A pokud někdo z HP navrhne disk umístit hned vedle chladiče CPU navíc uzavřený v plastovým boxu bez odvodu tepla a přísunu vzduchu, tak se holt nesmíme divit že ty disky odchází. Prostě se upečou. A to není jenom HP, před cca 3 roky takhle odcházeli disky v Dell Latitude E5540 řadě, ten stejný problém - disk blbě umístěný uprostřed ntb u chladiče. U zákazníka jsme měli cca 20 těchto ntb, skoro u všech disk odešel do dvou let, naštěstí 3yNBD to jistí

Třeba hned ten první odkaz na 500GB disk part number LQ036AA, HP přímo na svém eshopu má toto:http://www8.hp.com/cz/cs/products/oas/produc... !tab=featuresSeagate jak vyšitej

Schválně jsem koukal na specifikaci několika HP 620 co mi v minulosti prošly rukama a je tam pěknej mix:Hitachi HTS725032A9A364TOSHIBA MK3256GSYWDC WD3200BEKT-60V5T1