» Poradna » Notebooky

HP 4530s - wifi adapter atheros AR5B195 - nefuknční driver

Zdravím,neporadil by mi někdo s tímto?V mojem starem notebooku HP 4530s jsem si chtel dat novy HDD-wdblack, pričemž si starý necham jako zalohu. Na původním HDD byl OS W7 - Home P 64 naistalovany predem. Po instalaci OS na nový HDD jsem začal instalovat jednotlivé ovladače. Chipset, lan atp, problém nastal při instalaci ovladače pro wifi adapter.... atheros AR5B195, ovladač jsem naistaloval a nic-zkusil sem jiné které jsou u tohoto notebooku na netu uvedeny vyrobcem ale nic. Hodil sem tedy do notasu stary HDD abych se podival, který ovladač je na wifi naistalovaný, ten stejný sem pak našel a naistaloval na nový HDD, ale opět se nic nestalo. Nevíte jestli je možné aby byla naistalovana vyrobcem nejaka dalsi utillita nebo programek který by omezoval wifi adapter? Na adapter jsem se dival primo i fyzicky abych si nasel presne drivery od vyrobce ale dopadlo to stejne.... podobných notebooku od hp jsem preinstalovaval mraky a nikdy nebyl zadny problem...... Děkuji za všechny tipy

Odpovědi na otázku

Co presne znamena tento postreh: ovladač jsem naistaloval a nic...Vidis tu katu na zbernici?Kukni sa aj do sysyemoveho logu, ci tam nenajds nejake info.

nic jsem myslel hlasku: neni kdyspozici zadne pripojeni / na tom bezdrat. adapteruted jsem naistalovat jeste jeden ovladac, vsechno problehlo jak melo, vyskocila hlaska: zarizení je pripraveno k pouzití, ale pritom neni stale zadne pripojeni k dispozici.

Nieje potrebne tu kartu len zapnut nejakym vypinacom (prepinacom)?Prepinac moze potrebovat obsluzny software.

Ano, může být potřeba obslužná utilita, ke stažení je u výrobce laptopu. Měla by to být "HP HotKey Support" (najdeš ji v sekci Keyboard, Mouse and input devices).A instaloval jsi opravdu nejnovější ovladače od VÝROBCE WIFI-KARTY, nebo jenom nějaký 5 let starý šrot z webu výrobce laptopu? Aktuální ovladače jsou ke stažení zde: https://www.atheros-drivers.com/atheros-wireless-drivers....