» Poradna » Notebooky

HP 255 g4 názory?

Ahoj,Potřeboval jsem rychlou náhradu za starej notas (do skoly ) tak jsem vybral tohle https://alza.cz/hp-255-g4-d2749788.htm opravdu jsem nechtěl zadnej bay trail.. Jsou to akorát přeznačeny atomy a to už jsem zažil, a ta r2 grafika je na tom lip než ty Intel hd v bay trailech, nečekam zázrak , mám do toho nachystanou 4gb ramku az dojde. Na starým jsem si když jsem nebyl doma u velký mašiny zahrál nějakej ten warframe nebo lolko nebo cs:go. Myslíte ze by to aspoň nouzově občas u kámoše nebo někde šlo ? Bohužel jsem do toho nemohl dát víc peněz a opravdu se mi zdál jako dobrá volba. Časem ještě možná hdd vyměnim za SSD. Každopádně díky za názory :) A jestli ho chcete akorát úplně zhejtovat tak se nenamahejte :)

Odpovědi na otázku

Atom jsi nechtěl, takže jsi zvolil "Atom" od AMD, který má ještě nižší výkon?http://goo.gl/KsLAliPokud to nemá být líná lemra, kup si za tu cenu nějaký repas. Bude to stát stejně, výkon bude úplně jinde a kvalita zpracování také (jsou to skutečné notebooky s původní cenou 20-30k i více). Třeba Dell E6410:http://www.c-c.cz/notebooky/repasovane-note... Má 4GB RAM a jde rozšířit na 8GB. Disk je v tom jen 250GB, ale pokud ho vyměníš za SSD, budeš koukat. Pro srovnání:http://goo.gl/bDlBdBV ceně je i W7. Má to 14" a 1440x900. Tedy úplně něco jiného, než ta Atomová sračka.

Za 7,5 kolíku měli v Giga comp repasovanou řadu HP elite, se starší i5 a 3000 intel grafic.Kolega zjistil, že v Číně je na tuto řadu k dostání každý šroubek.

Ano, to je další plus. Na tyto lepší notebooky je všude plno náhradních dílů. Buď použitých nebo i nových. Na levné nové srajdy to nikdo nevyrábí ani neprodává. To je čistá spotřebka. S trochou nadsázky se dá říci, že je stačí poškrábat a jsou na vyhození. Ono v tom ani není co měnit, protože je to jeden kus zalitý v plastu.

Hmm,tak spoustě lidem by mohlo vadit, že tam není Windows, ale jestli si tam chceš dát linux (já bych na to dal své oblíbené Kubuntu), tak proč ne.Osobně bych se kombinace AMD a levných notesů bál - jednak výkon, druhak větší produkce tepla. Radši bych vzal Intel - třeba nějaké Pentium.