» Poradna » Notebooky

Hp 15 - hdd+ssd

Ahoj,chtěl bych se zeptat na následující věc. Přemýšlím o koupi nového notebooku a do oka mi padl HP 15-da0027nc (https://support.hp.com/us-en/product/hp-15-da000... ) . Má vize je taková, že bych si ho zakoupil a dejme tomu po půl roce, až to bude finančně opět možné, dokoupil SSD.Chci se proto zeptat, zda je to proveditelné? Našel jsem si manuál k danému NTB (http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c06147959). Píše se v něm o M2 ssd bracket a HDD bracket. Usuzuji tedy správně, že notebook zvládne SSD i HDD najednou? Dokoupené SSD by mělo být 256GB, aby se na něj bez problémů vešel systém společně s programy.Ještě bych se zeptal, jak jsou na tom výkonově procesory Ryzen ve srovnání s i3/i5? Zda by HP 15-db0038nc bylo výkonově srovnatelné, avšak pouze citelně levnější? (http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp)Předem díky za jakoukoliv odpověď

Odpovědi na otázku

Ano je ak SSD bude s konektorom M.2. Ryzen 2500U má slušný výkon (cca na úrovni i5-8250U 4c/8t)

Takže koupit jeden z doporučených SSD z manuálu a bude možné mít SSD 256GB + 1TB HDD?

na co má ten notes býtvybrals blbě

Víceméně kancelářská práce. Hry neplanuju. Chci to jet rychle pustit a pracovat :)

Díky za tipy. Mohl jsem být přesnější s informacemi, bohužel včera nebylo moc času.Jen SSD nepřipadá v úvahu kvůli malému místu. Z financich důvodů musím startovat s HDD a SSD až pak dodat (obráceně by se mi holt data nevešla). Vybírám notebook s 8GB RAM, lehce s ohledem na budoucnost. 4GB mám teď, na 5 let starém stroji, a koupit to znova by mi přišlo jako lehkovazne (i když 8GB vím, že zdaleka nevyužiju).Jediná hra, která se bude hrát je DOTA2, ale tu zvládne i integrovaná UHD620, takže tam o nic nejde :)Vybíral jsem mezi HP a DELLem, protože těm věřím tak nějako nejvíc, co se kvality týče. Bohužel Dell je cenově hodně jinde. Jestli platí, že do toho HP 15-da0027nc jde dát SSD, sáhnu po něm :)

a kolik místa potrebuješ?cenový limit?