» Poradna » Počítačové sítě

Hotspot z telefonu na ntb

Zdravím. Mám takový menší problém, se kterým si už nevím rady. Nejdříve jsem přes telefon klasicky vytvořil přístupový bod pro HotSpot. Když jsem se připojil ráno, vše šlapalo normálně. Potom když jsem zapnul notebook, tak mi při připojení napsalo:"Připojení k internetu není k dispozici." Přitom mi mobilní data na telefonu normálně fungují, mám dost dat k dispozici a netuším kde je problém.

Odpovědi na otázku

hotspot na mobilu je docela žrout energie - z toho důvodu má většina z nich tu vlastnost, že pokud se k wifi tvořené hotspotem třeba 20minut nic nehlásí, je hotspot shozen aby nežral baterii telefonu. prostě telefon není router a ten hotspot na něm není pro to aby běžel 24h denně a čekal co se připojí. řešení je 1) projít onen neznámý telefon a neznámou hotspot aplikaci zda u ní někde nejde nastavit aby se hotspot neukončoval 2) nepoužívat mobilní hotspot k tomu k čemu není designován (trvale běžící wifi lan co čeká zda se něco připojí)