» Poradna » Počítačové sítě

Hotspot W10 a internet

Ahoj poradno, mám počítač W10 20H2 starší kancelářský typ s přístupem na internet přes kabel. ASUS USB-N13 se mi stará o Wi-Fi. Při vytvoření hotspotu vše jede jak má telefony se na hotspot připojí a jsou na internetu. Vedle v kanceláři je další počítač W10 20H2 zde je TPlink T2u Nano a ten se sice k vytvořené síti připojí ale internet nejde . "Připojeno ,zabezpečeno bez internetu" Přijde mi divné že na telefonech internet normálně jde a na tom počítači ne .Nevíte čím by to mohlo být?

Odpovědi na otázku

Bez internetu může být počítač z mnoha důvodů.Buď je špatně zadané heslo a počítač se jen tváří že je připojený,nebo nedostává správně IP konfiguraci, nebo komunikaci něco blokuje.Takže zkuste otevřít příkazovou řádku a napsatnetsh wlan show interfacesjestli jste skutečně připojený.pak napišteipconfig -alla zjistíte jestli jste dostal IP adresu, adresu výchozí brány a DNS servery.pak zkuste ping na výchozí bránu.pokud zatím všechno zafungovalo, zkuste jestli funguje DNS překlad.nslookup www.seznam.czpokud vám vrátí IP adresu serveru seznam, a né chybovou hlášku, funguje i DNS překlad.Pak zkuste ping www.seznam.czpokud pingá máte spojení do internetuMůžete ještě zkusit jestli máte spojení i na HTTP.telnet www.seznam.cz 80GETA pokud dostanete HTML odpověď s chybou 400 Bad Requesttak vám internetu funguje.Předpokládám že se vaše testování zasekne spíš na některém z předchozích kroků, ale aspoň budete/budeme vědět co vám k úspěšnému připojení chybí. Pak sem můžete dát ten kus textu s chybou a třeba z toho vyčteme i pravděpodobný důvod proč to nejede.

ci to chapem spravne.. mas kabel, kde ide internet. Tento kabel pichnes do pocitaca. Do neho pichnes aj wifi kartu, ktora "vysiela internet dalej". A snazis sa cez to wifi pripojit dalsie zariadenia.Vyser sa na to a kup si za par korun tplink wifi router.

Nechápem mínusy. Veď máš pravdu. Za problémy to nestojí. Plus wifi po vypnutí PC zmizne. Keď som to skúšal, nikdy to nebolo stabilné. A po reštarte je asi znova nutné hotspot vytvoriť.

Kouzlo otázek v takovéto poradně je v tom, že občas tady položí otázku někdo, kdo se neorientuje a je na místě mu říct, že tohle je pitomá cesta, ale taky by mělo zaznít, jak té pitomé cesty dosáhnout. Je vždycky na tazateli, jestli si nechá poradit lepší řešení, nebo si nechá poradit jak dosáhnout toho o co usiluje a na co se ptá. Jindy totiž přijde tazatel, který má fakt ujasněno, proč chce dosáhnout něčeho.... tím na první pohled pitomým způsobem a jen neví jak to udělat.

Mkar: mas pravdu:Kouzlo odpovedi v takovéto poradně je v tom, že občas tady položí odpoved někdo, kdo se neorientuje a je na místě mu říct, že tohle je pitomá cesta, ale taky by mělo zaznít, jak té pitomé cesty dosáhnout. Je vždycky na tazateli, jestli si nechá poradit lepší řešení, nebo si nechá poradit jak dosáhnout toho o co usiluje a na co se ptá.

Ano, o odpovědích to platí dost podobně jako o otázkách.Třeba když se tazatel zeptá na WiFi spoj mezi budovami a první rada je, "vykašli se na WiFi dej tam kabel" aniž by ten kdo radí měl představu proč zrovna WiFi. A následně se strhne diskuze jestli je lepší optika nebo metalika, a opět se nikdo nezajímá, proč vlastně tam měla být WiFi. A tazatel jen čeká až se radící vyprskají a jestli pak někdo ještě bude ochotný odpovědět na jeho dotaz jak zrealizovat ten WiFi spoj.

spravne, ak je to jeho pozemok, tak by som medzi budovami tahal kabel. Ak to je nad 100m, je tam mozno trochu vacsia pociatocna investicia, avsak to mas na 200 rokov a nezere to elektrinu.

To je fakt. Ale je tiež je možné, že potom príde s otázkou ako decieliť mať hotspot aj po reštarte, potom ako ho mať aj pri vypnutom PC... Príklad s wifi vs. kábel medzi 2 budovami je iný level obtiažnosti, ale či AP pichnuté do PC, alebo router, tak jednoznačne router.

Slepé cesty jsou kouzlo vlastních pokusů o řešení. Je dobré na ně upozornit, ale pokud neznám důvody, proč tazatel dělá hotspot na PC, tak bych to nezatracoval. Ostatně, neznám ani důvod ,proč to mokrosoft vůbec dal do woken. Prostě se to občas někomu hodí. Možná právě tady. A možná je to drbání se levou nohou za pravým uchem, ale až to dojde do situace, potřebuju to i při vypnutém PC, tak věřím že člověku co je schopný zprovoznit hotspot na woknech, určitě dojde že je potřeba koupit router WiFi. Třeba je to v zaměstnání a za podezřelé krabičky se střílí, kdežto za hotspot ne, protože jejich admin to neumí zakázat, natož detekovat. Kdežto krabičku s anténama zvládne objevit i uklízečka.

Po zadaní ipconfig -all jsem zjistil že je přidělena IP ale adresa výchozí brány a DNS serveru jsou prázdné. Zkoušel jsem ještě odstranění potíží a to napsalo hlášku ze adaptér wifi nemá platnou konfiguraci ip . Takže jak tady někdo psal vezmu starší router a udělám sít . Dík všem za pomoc.

Asi si počítače nerozumí na DHCP, i když....Zkus prosím ještě v příkazové řádce dát arp -apokud se tam objeví IP adresa hodně podobná té co je ve výpise ipcofigtak je to pravděpodobně ona výchozí brána. Takže by se dala nastavit ručně.Je to nepraktické řešení přepisovat adresy ručně a výhledově určitě neodrazuju od koupě staršího routeru, jen by se dal počítač chvíli provozovat takhle. Jen pak se nesmí zapomenout opět přepnout na automatickou konfiguraci IP adresy, než se počítač přenese jinam a opět by to nefungovalo, protože je konfigurace přepnutá na manuální.Teda, jestli tohle náhodou není i příčina tohoto problému. Není náhodou konfigurace IP adresy manuální? Že by se v tom někdo šťoural už dřív a nechal tam ručně nastavenou IP adresu?