» Poradna » Web a internet

Hotspot nefunguje

Zdravím, řešim teď takový problém ohledně hotspotu z telefonu, mám Iphone a zničeho nic když se připojim přes PC na hotspot z telefonu, mi wifi na PC píše že "bez internetu", když se připojím na hotspot z jiného telefonu tak to funguje, fungovalo mi to na PC i dříve a z ničeho nic to nejde, nějaký rady ? Děkuji

Odpovědi na otázku

Je otázka, jeslti počítač nekecá, když píše že je bez internetu. A pokud píše pravdu, tak jakým způsobem je bez internetu. Může být nedostupná výchozí brána, čili počítač se vůbec nespojí se zařízením, které se má starat o jeho spojení se světem. Zjistí se to tak, že se napíše v příkazovém řádku "ipconfig" (bez uvozovek) a na Ip adresu brány se spustí ping. Takže například pokud vaše výchozí brána má IP adresu 192.168.10.1 jako druhý příkaz, napíšete " ping 192.168.10.1 "a pokud odpovídá, brána je dostupná, zkusíte ping na nšco v internetu. Třeba DNS server Googlu "ping 8.8.8.8" Pokud je i ten dostupný, zkusíte včetně překladu adresy. "ping dns.google.com"Pokud i toto funguje, internet vám s největší pravděpodobností jede a nefunguje pouze detekce funkčnosti internetu, což je přístup na nějaký web výrobce operačního systému. V případě windows je to HTTP přístup na adresu www.msftconnecttest.com Je ještě možnost, že se váš počítač něco pokouší přesměrovat na nějaký authentikační web, nebo něco takového a veškeré http dotazy blokuje a přesměrovává něka...m. Nebo pokud nemáte žádné jiné připojení k internetu k dispozici a tím pádem nevíte jestli vám tohle počítač dělá jen při připojení přes telefon, nebo obecně na jakémkoli připojení, tak je možné že je v tom připojení přes telefon úplně nevinně a máte prostě rozvrtaný ten počítač po stránce síťování.

Bohužel nic z toho nepomohlo, na "ping" mi to ani nereaguje, prostě to nemá přístup k internetu, zkoušel jsem už vše, PC se mi normalně připojí na hotspot, to vidím i v telefonu, ale prostě internet nejde. :/ Ale děkuji za radu a pomoc.

Zkousel jsi restartovat ten telefon a ten pocitac?Neni v nastaveni hotspotu v telefonu nejake nastaveni, ktere jsi menil?A kdyz se na ten hotspot “nefunkcniho” telefonu pripojis z jineho zarizeni, nez je ten konkretni pocitac, tak to taky nejde?

Zkoušel jsem vše restartovat, bohužel nepomohlo, nastavení je stále stejné, mám pocit že na Iphone se ani nedá změnit. No hold se smířim stím že jsem na to nepřišel a nejde to, naštěstí připojení mám přes kabel, tohle jsem jen potřeboval pro pár věci..