» Poradna » Web a internet

Hosting a problém s DMCA

Dobrý den,Mám VPS u Fakahedy a chci provozovat webhosting zdarma, ale bojim se, ze mi zde lide budou zakladat webhostingy a budou tam hostovat ilegalni veci. Nevi nekdo jak to osetrit?

Odpovědi na otázku

Jo, ten projekt pošli k ledu.

Samozřejmě, že budou. Ošetřit to můžeš jen tak, že to budeš manuálně kontrolovat a mazat. Nevím jakou odpověď aj představuješ.

No takhle, to mám samozřejmě v plánu, ale nevím jak to funguje s DMCA a po jak dlouhé době to posílají

A proč tě zajímá zrovna DMCA?

Aby mi fakaheda nevypla vps

V tom operačním systému ve VPS budeš mít root práva jen ty,ne? Tak jak by ti tam někdo mohl zakládat hostingy? Musíš to dobře zabezpečit a nastavit, aby ti ty root práva nemohl někdo převzít. Jestli se bojíš, že ti do webu někdo bude vkládat něco co nechceš, tak to musíš ošetřit tak, aby to nešlo. Kontrolovat data z formulářů před zpracováním. Mít ošetřené databázové dotazy, kontrolovat diskuze apd. (nevím co budeš mít za web).A pokud k průniku skutečně dojde, tak to budeš muset řešit manuálně. Občas ten server kontrolovat jestli je vše OK, dělat aktualizace a hlavně mít zálohu.

1) ujisti se, že poskytování hostingu třetím osobám není v rozporu s podmínkami tebou využívané služby2) právní věci bys asi měl řešit v právní poradně

Co jsem viděl, tak takové servery mají nějaké tlačítko na nahlášení závadného obsahu, popřípadě tam ještě mají nějaké oznámení, že se můžou nahrávat jen věci, ke kterým má člověk autorská práva. A jsou z obliga.

Z obliga nejsou, tim cela ta sranda totiz teprve zacina..