» Poradna » Mobily

Honor 8, přenos obrazu do TV

Zdravím, potřebuju dostat obraz a zvuk z mého Honor 8 skrz USB-C / HDMI redukci do televize. Nevíte jestli konektor u tohoto telefonu podporuje přenos obrazu?

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 105.0.0.0

Dobrý den,k přenosu obrazu a zvuku z mobilního telefonu z portu USB do portu HDMI v televizi je nutné, aby telefon podporoval technologii MHL (Mobile High-Definition Link). Tato technologie je však dnes zastaralá a současné telefony ji prakticky vůbec nepodporují.Bohužel se zdroje neshodují v tom, zda Vámi uváděný Honor 8 MHL podporuje, nebo ne, a v tomto směru nepomohou ani stránky výrobce. Doporučil bych tedy zkusit si buď od někoho půjčit adaptér z USB-C na HDMI, nebo ho objednat z nějakého e-shopu, a v případě, že by nefungoval, ho ve 14denní lhůtě vrátit.Z osobní zkušenosti ale doporučím pro přenos obrazu z telefonu do televize bezdrátovou technologii Chromecast. Stačí si pořídit například Xiaomi Mi TV Stick či Mi Box S, který vám umožní velmi jednoduché a pohodlné streamování obsahu z mobilu na TV a k tomu přidá ještě spoustu dalších zajímavých funkcí.Přeji hezký den.Karel KiliánŽivě.cz

Celkem jistě nepodporuje. To už dnes není moc běžné, umí to spíš telefony vyšší třídy.

U Honoru to umí starší Honor Magic 3/pro a pak Honor 30/30Pro nebo novější řady (40,50...)V řadách Androidu to umí třeba Galaxy od tuším modelu S8/9 a asi od Tab S4, pouze Skové řady. Umí to vlajkové modely tabletů třeba od Lenova, z telefonů podporují vlajkové Sony, LGMonitor podporuje každý iPhone od v4 (je třeba lighting-hdmi adaptér) nebo iPad, ty co mají Lighting potřebují redukci, vše s USB-C umí minimálně QHD, thunderboltem vybavené iPady umí i 6k monitor.

A co když do Iphonu 12 střelim lightning/usb-c redukci a do tý ještě usb-c/hdmi redukci pofrčí to?

proč tak složitě?https://www.mall.cz/redukce/w-star-redukce-li...

https://www.mhltech.org/devices.aspxale značku Honor tam nevidím vůbec...

Kabelem s nejistym vysledkem? Nebude lepsi treba pouzut Chrome/Google Cast (nebo jak se to ted jmenuje)?

Pokud vím, tak na Google play najdeš apk na zjištění podpory MHL. Jinak by sis musel nainstalovat nějakou utilitku, která zrcadlení umožňuje.

Na zjištění podpory MHL nepotřebuje appku. Stačí si to přečíst v technických parametrech telefonu A appka na zrcadlení je taky k ničemu, protože 1) zrcadlení umí už sám Android a 2) přes zrcadlení se nedá přenášet video.

Pokud se nedá jasně zjistit, zda telefon MHL podporuje, tak apka může pomoci. Dále existuje i stránka se seznam podporovaných telefonů. Já třeba zrcadlím přes program do PC a funguje mi vše, včetně videí.

Ono to sice funguje, ale o nějaké plynulosti se u videa nedá mluvit.

Mám jinou zkušenost.