» Poradna » Mobily

Honor 7 Lite Přesouvání souborů na sd kartu

Dobrý den chci se zeptat před pár dny jsem si pořídil nový telefon Honor 7 lite a chci se zeptat v telefonu mám vloženou sd kartu ale nikde není v telefonu možnost docílit toho aby se daly na ni soubory nějakým způsobem dostat. Šlo by to nějak udělat aby se ty soubory daly přetahovat na sd kartu ? Předem děkuji :)

Odpovědi na otázku

Jaké soubory?

Potřeboval bych přesunout aplikace

Tak to je trochu rozdíl, přesouvat soubory nebo aplikace... Nicméně k přesunu aplikací potřebuješ root. Pokud nevíš co to je nebo nejsi schopen to nastudovat, tak máš smůlu.

Vím už několikrát jsem to dělal na různých mobilních telefonech takže stačí root a půjde to přetahovat v mobilu nebo to budu muset ty aplikace nějak jinak přesunout?

Třeba pomocí Link2SD.

Samo to nepůjde, ale s pomocí LINK2SD ano. Na kartě k tomu musíš vytvořit zvláštní oddíl, který se jakoby připojí k interní paměti.

Na co potřebuješ přesunout aplikace ty ti moc místa nezabírají. Na ssd kartu patří jenom videa, fotky a hudba. Většina navigací mapy ukládá na ssd kartu, tak nevím proč tam cpát aplikace většina telefonu má dost velkou paměť aby to stačilo a byla rezerva.

To se dost pleteš. Pokud nemáš telefon aspoň se 32GB, tak to zaplácáš velmi rychle.

To bych chtěl vědět čím to zapráskáš těma párma aplikacema co tam dáš to těžko. Já mám asi stažených 40 aplikací a zabírají mi tak kolem 2GB. Ostatní všechno jde na SSD kartu. Ten honor7 lite má 16GB paměti. to ti na aplikace nestačí.

Co to je SSD karta? Bohužel, ne všechny navigační aplikace umí pracovat s mapami na SD. V Androidu 4.4 a výše je to problém. Navíc z 16GB ti pro uživatele zbyde sotva 11GB. Já mám cca 80 uživatelských aplikací a mám poslední necelé 1GB volno. A to podotýkám, že tam nemám žádné hry a všechny ty aplikace skutečně používám (čas od času projedu komplet seznam aplikací a co jsem dlouho nepoužil, tak odinstaluju). Takže 16GB opravdu zaplnit lze poměrně snadno. Zvlášť pokud někdo chce hrát nějaké lepší hry, ty běžně zabírají několik giga a často jdou celé do interní paměti. Prostě pokud někdo používá smartphone naplno, tak dnes s 16GB moc nevystačí. Jo a kromě těch 16GB v telefonu mám téměř zaplněných 32GB na kartě fotkami, videi a hudbou

No dobře ale když to routne tak má po záruce, to si musí rozmyslet jestli si tam natahat spoustu nepotřebných aplikací a hromadu her a nebo routnout a přijít o záruku, to si mohl rovnou koupit s 32 GB.

No to mohl :) Jinak ale root záruku jako celek neruší. Jinak jak jsem psal, mám cca 80 aplikací a používám je všechny. Od toho je to smartphone, abych na něm provozoval to, co potřebuju a nemusel se moc omezovat. A těch 16GB mi sotva stačí, musím už přemýšlet, co ještě nainstalovat můžu a co už ne.

To nemáš pravdu, jak v servisu zjistí že je routnutý a je to hardverová chyba tak ti záruku neuznají a můžeš se stavět na hlavu.

No tak nevím, co máš za telefon a nainstalované aplikace, že Ti při 80 aplikacích zbývá necelý 1 GB. Já mám Xperii Z1 Compct, mám nainstalovaných 115 aplikací a zbývá mi 4,82 GB (z 16GB mám k dispozici pro vlastní aplikace 11,79 GB). Podotýkám ještě, že tam mám stažené např. i offline mapy pro Google Mapy a nějaké hry. Ono to s tím místem v paměti není tak horké, přesun na kartu už neřeším, i když to Android 5.1.1 umožňuje (pokud to aplikace povolí)

stahnes Fifu 16 a footBall managera 16 a mas hned 3GB

Mně už jen spotify zabírá 0,5GB a mesenger taky. Facebook 0,4GB a Chrome 0,3GB. To jsou jen 4 aplikace a máme 1,7GB a kde je navigace atd. No je to hned plný.

Šlo. Třeba použít některý z mnoha dostupných souborových manažerů.

Tak u tohoto telefonu ani Huawei P9 Lite , který mám, to nejde. Programy na přesun určené píšou, že telefon to nepodporuje.

Prosím, jak se u Honoru 7 přesouvají fotky, videa do sd karty? Děkuji

Nastavení -> vyhledávání -> napsat: úložiště: -> vybrat: Paměť a úložiště -> Výchozí umístnění -> SD Karta ....... EASY PEASY LEMON SQUEAZY :P