» Poradna » Mobily

Honor 6X vs HTC one M9 vs Xiaomi Mi4C 32GB

Ahoj, vybírám mezi těmito mobily z druhé ruky. Všechny stojí cca 3500-4000. Jaký je nejlepší? Myslel jsem že dnes už mají všechny telefony světelný senzor, ale na mobilmanii ho má napsaný jen HTC. Honor 6x taky nemá gyroskop. Vadí to něčemu? Popřípadě jaký jiný podobný mobil by jste zvolili? Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Já osobně bych si koupil Xiaomi Redmi 4X , novou

..naprostý souhlas, plně dostačující ...

Xiaomi nemá žádný telefon, podporující NFC? Pokud se teda v ČR rozšíří placení mobilem přes NFC, tak teda lidi, kteří mají Xiaomi, budou mít smůlu...

To jako peníze přestanou fyzicky existovat a kreditky se stanou nefunkčními??? Podle mě není NFC nic postradatelného...

Pro někoho jsou i platební karty postradatelné. Já chci ale žít v 21.století a využívat jeho výhody, takže nemám důvod, se bránit NFC. Nemluvě o tom, že NFC neslouží jen k bezkontaktní platbě. Takže pokud si někdo kupuje mobil na delší dobu, tak by měl zvážit i podporu NFC. Až si Čínani všimnou, že nikdo mimo Čínu, nechce mobily bez NFC, tak svůj přístup rychle změní.

Nikdo ti nevnucuje bránění se NFC. Jen říkám, že je kravina hned odkopávat mobil, protože nemá NFC. Jako platební karty používá v podstatě každý a neznám NIKOHO kdo by alespoň jednou použil NFC. Takže srovnáváš nesrovnatelné.Raději koupit lepší mobil bez NFC, než horší (nebo drazší) s NFC, protože "cool" vymoženost..."Neslouží jen k bezkontaktní platbě.", jako co tak čtu, tak spousta funkcí je extrémně zbytečná... "Třeba cedulky v obchodě nebo nálepky na samotném zboží by mohly obsahovat informace o zboží, ceně, popisky,cokoliv. Jízdní řád na zastávce MHD by po přiložení mohl umožnit ho získat do telefonu pro další použití. V autě si můžete na handsfree stojánek nalepit štítek upravující nastavení mobilu (přepne nastavení, spustí navigaci, atd).", nic co by bylo potřeba...Za mě je NFC naprostá zbytečnost. Může mít i více funkcí, ale ke každodennímu životu se téměř nevyužije...

Je logické, že nikoho neznáš, když placení přes NFC, se v ČR teprve rozjíždí. Pokud si někdo mobil kupuje každé dva roky, tak to nemusí řešit. Ostatní by měli zvážit, jestli chtějí přijít o možnost, platit přes NFC. To, že se to v ČR rozšíří, je jen otázkou času. Stejně jako je ted běžné, platit bezkontaktní kartou, tak to pak bude běžné i pro mobily...

Bydlím v Německu Jak říkám, NFC je postradatelný a nijak důležitý. Já upřednostňuji kvalitu zpracování před NFC...

Stačí se podívat i zde, každý uživatel s tebou nesouhlasí, z toho vyplývá, že je NFC v celku zbytečné.

Když každý řekne, že slunce je zelené, znamená to, že mají pravdu? Nemluvě o tom, že ti každý, odpovídali na otázku, co si myslí o NFC. Otázka ale zněla, jestli mobily Xiaomi, mají NFC. Takže když nedokázali odpovědět na tuhle otázku, těžko lze jejich názor, na použitelnosti NFC, v blízké budoucnosti, brát vážně...

Svět se nezboří, když nebude mít někdo sotva použitelnou cool vymoženowt.

Sotva potřebnou*

Pokud tazateli nevadí větší displej (nic zrůdného a kolikrát je to i výhoda), tak bych vzal spíše Redmi Note 4 32GB, třeba na CZC je zrovna za 4 200,-. Má lepší rozlišení displeje, je větší ten diplej, trochu lepší foťák, atd. Ovšem 4X má stejně velkou baterii, tudíž vydrží o něco déle, záleží na tom, co tazatel preferuje.Já mám Note 4 32GB a nemůžu si stěžovat.

Ten nemá FullHD displej a podpora LTE v česku je u něj diskutabilní...

Proto si pouštím videa ve Full HD na Redmi Note 4?

Pardon, přehlédl jsem, že se odpovídalo na Redmi 4X

Jen drobnost, 6X má gyroskop. Každopádně pokud máš 3500-4000,- na mobil, proč bys kupoval jetý mobil, když v té ceně existují slušné kousky s +-stejnými parametry, jako ty, co jsi vypsal?

To bych sice mohl, ale mám zkušenosti s HTC ONE M8 a myslím si, že je lepší koupit starší, ale tehdy skvěle vybavený telefon (vlajkovou loď) než současný za stejou cenu, ale s menší funkcionalitou.