» Poradna » Mobily

Honor 10 - baterka

Zdravím, vlastním Honor 10 a v posledních dnech (max týdnu, dvou) mi přijde, že baterka je extrémně špatná.Dřív mi stačilo jedno nabití na 2 dny a teď mi za 12 hodin (od 6 ráno do 18) zbývá sotva nějakých 17%. Na mobilu jsem strávil 2 hodiny (Prohlížeč, facebook, po celou dobu wifi zapnuta, chvíli BT).Dle využití baterky HW bere 18% z těch 83% (100%-17% co zbývají) a SW 82%. Display mám na HD rozlišení, neustále mám zapnutý úsporný mód. Myslíte si, že baterka je K.O? Našel jsem test baterky mého mobilu - https://fdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/18/huawei... a zde je hodnota 12 hodin při brouzdání netem, 11.5h při videu... můj mobil aktuálně dá 2 hodiny prohlížeče / fb.Co může způsobit tak drastické snížení kapacity? Mobil nabíjím pouze origo nabíječkou.Předem díky.

Odpovědi na otázku

Zkus použít tuto apk.třeba ti pomůže https://play.google.com/store/apps/details

Zkusil jsem, zapnul jsem 24h video na YT a baterka vydržela nějakých 5,5h -> 43% využil display, 44.5% YT.Což není o moc víc, jak včerejší 2 hodiny, navíc to je jiná aktivita, jak jsem dělal včera -- Včera ze 2 hodin a 17 minut mi display sežral 11.23%, signál 6.2% a z apek FB 18%, Chrome 17%, zbylé apky které jsem použil měly kolem 4%. (+mobil jsem daleko-vícekrát odemknul, občas něco otevřel, zavřel atd atd).Nebude to spíše tím, že ta baterka je už špatná? Jak jsem psal, doteď byla naprosto v pořádku a až teď z ničeho nic. Mobil mám necelé 2 roky.

S tím mu to bude žrát ještě víc, protože systém bude ty procesy na pozadí muset opakovaně spouštět. Doba task killerů skončila někde u androidu 2.x, dnes už je to akorát na škodu.

To je pravda,ale tyhle apk.jsou dnes už udělené tak,že ukončíš jen ty které vůbec nepoužíváš a ty ostatní dáš do vyjímek,takže v pohodě a to taky i u systémových apk.a to bez root.

Zřejmě se to samo vyřešilo, stejně jak se to samo z ničeho nic stalo...Po vybití mobilu na 0%, kdy se sám vypnul a zpět jsem to na 100% nabil, tak asi bez problému.Za 3h mám ještě 56%. Ač to už není nejlepší, jak kdysi bývalo, ale stále lepší, jak za 2h jsem měl 10% :D

umřela ti baterka no. nech vyměnit

Vadná baterka.Takže reklamace. Pokud není v záruce tak vyměň baterku(návod na youtube).PS: pokud by ti náhodou někdo tvrdil že na baterku se záruka nevztahuje. Tak to není pravda:https://www.dtest.cz/spotrebitelska-poradna/de...

První prověř jestli ti nevybíjí nějaký proces na pozadí. Viz nastavení....

Díky, kouknu. Mobil jsem dříve 2x reklamoval kvůli displeji, nic neopravili...Nejspíš, než skončí záruka to zkusím znovu (display má špatné barvy, kontras a nastavit to nijak nelze) a alespoň přidám baterku.Ač poté, co se baterka vybila na 0% a mobil se vypnul, tak se "kapacita zase zvýšila", tak občas se chová stále divně... Ale ještě se rozmyslím, zda to má smysl a zda nekoupím rovnou nový mobil. Čeká mě poslední aktualizace na Android 10 a poté už nic nebude, bych tak tipnul...