» Poradna » Ostatní

Hokejové brusle-proč je poslední pár nýtů jiný

Omluvte toto nepočítačové téma, ale hledal jsem šude možně a nic nenašel....tak kdyby třeba tady někdo věděl............Mám takový hokejově technicky výstrojní dotaz.......táta si koupil nové brusle, obyčejné Heady "na rybník" a oba nás na nich zaujalo, že poslední pár nýtů pod patou, kterými je připevněn holder nože k botě, je jiný, než všechny ostatní nýty. Ten poslední pár jsou nýty měděné a ještě takové zvláštní, jakoby podložka s nýtovacím hřebem.Nemá někdo ponětí, proč to tak je? Hledal jsem všude možně a nikde se o tom nic nedočetl, tak to zkouším ještě tady. Je to taková blbůstka, ale docela by mne to zajímalo.

Odpovědi na otázku

Zeptal bych se KOLESy, ten bude vědět, už se ptal snad na všechno.

Na hokejkv,cz nikdo, takže tady: Tyhle měděné nýty se při montáži na botu používají na silně namáhaných místech.

Dobrý den, jestli je ještě váš dotaz aktuální,tak bych napsal pár vět,aby bylo jasněji i pro jiné lidi,které to zajímá. Měděné nýty se do bruslí dávají z toho důvodu,že jsou tzv. ZÁTĚŽOVÉ.Má to vliv při koupi brusle,kdy vám výrobce tímto ukazuje,že taková brusle je již určena na lední hokej,kde je jiný (podstatně silnější) přenos energie než při běžném bruslení.Kde všude se na brusli může objevit takový nýt? Především je to pata,kde je největší přenos energie a síla bruslaře na konstrukci nože. Pak se ještě vyskytují v přední části brusle na vnitřní straně plastového držáku (tzv. holderu) v poslední díře směrem ke středu. Je to pro výkonnostní hokejisty,kteří umějí využít absolutního náporu síly a přenosu váhy na brusle. Pokud tedy objevíte u brusle tyto nýty,je ještě jasná jedna věc a to taková,že tato brusle má speciální zpevnění vnitřního materiálu (svršku,podešve a výztuhu paty),pro delší životnost a lepší přenos energie pro hokejistu. Snad vám toto vysvětlení bylo k něčemu. Přeji mnoho skvělých hokejových zážitků. S úctou Roman Trousil (UNCLE hockey)