» Poradna » Web a internet

Hodnocení webovky.

Dobrý den, zajímal by mě váš názor na tyto webovky, zatím nemám vlastní doménu ale, to přijde. Každý den, nový článek nebo uvažuji o tom že bych přidal i recenze. Díky. https://ladamika82.wixsite.com/pc-manie

Odpovědi na otázku

Pravopis a nějaký smyluplný slovosled otřesný... Myslím, že to stačí. Za mě ne...

LOL ten font http://prntscr.com/gdxejm :D

Nainstaluj si kontrolu pravopisu a gramatiky. To ti pomůže alespoň s některými chybami. Ty ostatní by ti mohl pomoci najít někdo, komu to dáš před zveřejněním přečíst (vlastní chyby člověk většinou nevidí).S větnou skladbou ti to ale stejně moc nepomůže, na tom musíš zapracovat sám. Stejně tak s obsahem.Ale fonty bys snad trochu sjednotit mohl. Je hnus, když jich je tam tolik a každý jiný. Times New Roman v kurzívě fakt není vhodný na nadpisy. Stejně tak ten font s obráceným "V" místo "A". To je dobré tak do loga, nikoliv do textu.

A jen tak mimochodem, nepsal si, že si nebudeš dělat reklamu?https://www.zive.cz/poradna/kde-zjistim-navst... https://www.zive.cz/poradna/jaka-je-nejlepsi-... Nehledě na to, že na názor na web jsi se už ptal:https://www.zive.cz/poradna/webove-stranky-o-...

A hned se ti opřu do prvního článku:https://ladamika82.wixsite.com/pc-manie/single-post/2017... Tak píšeš "V prvé řadě si musíme přiznat, že AMD procesory jsou žrouti, co se týče spotřeby. Ale také veliké mínus je teplota." no a hned na to píšeš "AMD TDP 65W a Intel TDP 140W" tak já tě nechápu... Víš co je TDP? No a pak to zakončíš srovnáváním cache :D Hej to fakt ne... Když už porovnáváš dva kousky HW, tak piš o nic a nepleť jabka a hrušky. Ty mínusy co píšeš, jsou u starých CPU FX z roku 2012? Které se do nedávna prodávaly, jako jediný produkt AMD.

1) sjednoť si nějak barvy2) vpravo "co je nového" - bílý text s černým pozadím a hned prakticky bez ohraničení bílé pozadí - strašně blbě se to čte.3) rozklikl jsem článek "Oprava biosu!" - vpravo mám úplně prázdný modrý sloupec (možná tam má být reklama - používám blokování reklamy)4) na hlavní stránce - Jsi tady nový - pro mě barvně špatně sladěné + kombinace anglického a českého textu.5) wixsite je sice populární, ale osobně bych to nikdy nepoužil.

Hodnotím to tak 3mi body z 10ti. A ty tři body máš jen díky tomu že máš na webu ono povinné informační okno o cookies.

Které se však dá zavřít křížkem, který funguje jako souhlas :D

https://www.zive.cz/poradna/webove-stranky-o-... více stránek == více kvality?

Pokud se k výpočetní technice chováš jako k českému jazyku, moc zájemců nezískáš.Sjednoť fonty a barvy, tohle je děs!

Sjednoť písma a barvy.A ten pravopis...

Nesjednocuj nic, akorát se ztrapňuješ

Bohužel máš zásadní problémy s českým pravopisem. Takto opravdu seriózní web dělat nejde. Pravopisné chyby = čirý amaterismus a nikdo ti nebude věřit, že jsou správně technické informace, když není správně pravopis a žádný sebelepší webdesign to nezachrání. Např. hned v prvním článku na mě vyskočí: "Určitě se už vám stalo že jste se pokoušely ''upgradovat'' bios...". Ten návod je určený výhradně ženám, že píšeš "pokoušely" s Y na konci? :)

A kromě pravopisných chyb je otřesná stylistika, tedy nevyhodný výběr a špatné řazení slov. Pravopis ti nějaký textový editor částečně opraví, ale obávám se, že napsat článek tak, aby byl stylově čistý, to žádný program neopraví a mám vážné pochyby, že se to lze dodatečně naučit. Takže pokud ty články nebude psát rovnou někdo jiný, kdo umí česky, tak je nezbytné, aby je po tobě někdo četl a opravoval.

No, o fontech a vzhledu se vyjadřovat nebudu, to lze opravit. Ale vzpomeň si na svoji učitelku jazyka českého, kup kytku a běž na pokornou návštěvu se žádostí o několik mimořádných kondičních hodin mateřského jazyka. S těmito obnovenými znalostmi pak začni znovu budovat svůj web. Hezký den.

Grafika už trochu normálnější než v tom předchozím pokusu. Ale osobně si myslím, že už jen ta doména:https://ladamika82.wixsite.com/pc-manieleckoho odradí. Další věc jsou celkem zásadní chyby - pokud píšeš o počítačích a technice, tak je fakt prasárna mít v článku vložení webové adresy (viz ty na Intel a AMD) jako neaktivní text:https://ladamika82.wixsite.com/pc-manie/single-post/2017... - hyperlinky jsou základ a bývá zvykem vložit ten hyperlink do textu, aby tam nestrašila ta dlouhá webová adresa.

A co tohle? http://pc-manie.webnode.cz/myslím že je to lepší.Jinak díky za odpovědi.

+ mnohem rychlejší zobrazení a nepotřebuje javascript- gramatika Překopíruj si ty texty do textovýho editoru s funkcí kontroly pravopisu a oprav si chyby co tam všude jsou. Jinak hodně štěstí, aby se lidi vraceli... zatím není moc důvod (chtělo by to podrobnější články), ale každý nějak začínal...

Díky, jediný kdo mě dokázal potěšit. Takže tyto webovky jsou asi lepší, je pravda že se tamty spouštěli dlouho.Díky.

Spuštění je rychlejší, ale obsah...Cituji: "Windows 7 se dle uživatelů člení jako jeden z nejlepších OS vůbec. A proto i dnešní době se hodně využívá ale, jelikož... "Windows 7 ... se "člení" - jak člení, co člení? Čárka se píše před "ale", nikoliv za ...Ten projev je opravdu katastrofální, snaž se!

Vzhledově už (téměř) OK, jen bych zapracoval na výběru nějaké textury na pozadí, čistě bílá plocha dost namáhá oči.Ovšem jinak je to fakt bída:- gramatické chyby, špatná inteprunkce- některý text velkými písmeny (proč? - dle obecně uznávaných pravidel to znamená, že na nás řveš). Když chceš něco zdůraznit, použij třeba tučný text (hlavně nic nepodrtrhávej!)- stylistické chyby. Věty jsou poskládány "divně", mnohdy nedávají smysl (třeba "Windows 8 se moc nepovedla zejména toho celoplošnýho startu", "A proto i dnešní době se hodně využívá ale, ..." a tak dále)- obsah téměř žádný: to je hlavní průser. Založit web je snadný, ale dát mu takový obsah, aby lidi přitáhl a nutil je vracet - to je kumšt. Snad jen ten návod na recovery BIOSu by byl obsahově jakž-takž, ale tam zase zklameš lidi tím, že je prvně nalákáš na jakoby obecný návod, ovšem vlastní návod už je jen pro notebooky ACER! Zatím je dojem z webu takový, že 99,9 % lidí, co Ti na něj vleze, už se pravděpodobně nevrátí.