» Poradna » Ostatní

Hlučný provoz PC

Občas se mi stane, že po zapnutí PC se ozve nadměrný hluk. Po opakovaném vypnutí a zapnutí hluk zmizí. Tuším, že jde o větráky, ale mate mi to, že po opakovaném zapnutí hluk zmizí. Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Nenapsal si jaký máš zdroj, case, chladič procesoru, grafiku, HDD tohle všechno je ''Hluk'' a neposledně řadě taky prach

Toto mi začal dělat ventilátor na levném zdroji po cca 2 letech provozu, po druhém, třetím restartu bylo ticho. Přikláním se k tomu, že po delším vypnutí zatuhlo ložisko, při těch restartech se zahřálo a zklidnilo. Vyměnil jsem zdroj a mám pokoj.

Zdroj mám měněný před dvěma lety a je poměrně silný (550 W), ale musím souhlasit. Zřejmě se jedná o zdroj. Dá se nějak prodloužit jeho životnost?

Prodloužit životnost jednoduše asi ne, ale vyměnit ventilátor v něm je práce na 30 minut i s kávou.

ak je to nejaký zalman, alebo iná "kvalita" za 30€ tak je na čase kúpiť rovno nový a kvalitný. minimálne s oficiálnou certifikáciou bronze.seasonic alebo corsair cx a vyššie

Než budeš ventilátor měnit, tak nejdříve ho zkus promazat. Olej kapej jen na osičku a ne na celé ložisko. Už jsem zažil ventilátor, kde se točilo ložisko s osičkou.

To ale bude jen dočasné řešení, jestli je už nějak "nabouraný" za pár měsíců to bude to samé.