» Poradna » Notebooky

Hlučný notebook 15 minut po startu

Ahoj a pěknou neděli,mám čerstvě zakoupený HP http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp a vždy okolo 10 minut po startu jedou větráky na vyšší výkon ikdyž procesor jede na 0-2% a jsem pouze na ploše. Po 10 minutách ať jsem na youtube, spotify,.. , větráky neslyším. Čím to je, dá se těchto 10 minut odbourat/zkrátit?co jsem zjistil já:Když jsem si porovnával údaje ve správci úloh v těchto 10ti minutách a po 10ti minutách, byl zde nejdřív velký rozdíl v tom, jak byl zaměstnaný SSD disk - nejdřív okolo 90%, pak 0-2%, ale po tom, co jsem udělal aktualizace, se disk na 90% nedostává v těchto prvních 10ti minutách a je také většinou na nule, občas skočí třeba na 25%, když 10 minut uplyne, opět 0-2%.Nerad bych větráky ovlivňoval nějakým third party softwarem, radši bych našel příčinu, proč se (třeba právě zbytečně) procesor zatěžuje bez mnou zadané práce celých 10 minut po startu.Děkuji všem!

Odpovědi na otázku

+ když vyskočí % ve výkonu paměti u SSDčka, vyskočí teploty na procesoru.

Větráky se řídí podle teploty,, takže je ani ovlivňovat nemůžeš, protože bys to zavařil. Tudíž musíš najít důvod, proč je vytížený procesor (ne SSD, to nemá na větráčky vliv.

Může to být propojené, např. procesor řeší úkon, který je nějak spjatý s SSD

SSD tě nezajímá, sleduj ve správci úloh zatížení procesoru...

Pravděpodobně děla nejaky predinstalovany program od vyrobce , najit odinstalovat.Kazdopadne ja bych NTB vratil v ramci 14 dnove lhuty a koupil nejaky kvalitnejsi.

Možná nějaký antivir?

a nie je to len bug v BIOSe? Neviem ako je to u HP, ale u Asus je to casto v logu co bolo opravene v novsej verzii BIOSu.

Díky za odpověď.Aktualizaci BIOSu jsem dělal, trochu pomohla, ale problém nevyřešila.

Podívej se do správce úloh, (Shift+Ctrl+Esc) jaký program zatěžuje procesor. Obvykle jde o aktualizace.

Býva to nárazově hlavně antimalware service executable a HP support solutions framework. Kdyby se dalo nějak vyřadit (abych to spustil vážně jednou za dobu), byl bych vděčný.

Tyhle břitvy se budou hřát při jakékoliv, byť sebemenší zátěži. Na to, za jakou to prodávají cenu, tak nic moc. Líp by si udělal s "klasickou" konstrukcí, kde za stejné peníze máš lepší výkon, chlazení atp.Ale k problému - pokud ti vytěžuje čas nějaký HP proces, tak odinstaluj tyhle HP blbosti. S Antimalware procesem nic neuděláš, skenuje soubory, vyhodnocuje chování procesů atp., na to je ten procesor pomalejší, v podstatě obdoba Pentia G4560, který ještě nedávno stál cca 1500Kč. A i tak se ta mrcha zahřeje a to teplo je potřeba někam odvětrat.

Děkuji za odpověď.Jak poznám, který HP malware je blbost a který práci ntb zlepšuje? Například je tam HP Jump Start (tipuju zrychluje start), HP cooling sence (tipuju optimalizuje chlazení tomuhle ntb).

Poznáš to jednoduše, všechno co je označeno HP, je blbost. Od HP tam nechej jen ovladače hardware, nic jiného reálně nepotřebuješ.