Hlučný herní PC

Dobrý den, omlouvám se, že obtěžuji, ale potřeboval bych radu. Mám tento PC: https://www.czc.cz/hal3000-hog-le-580-cerna/... a mám velký problém s jeho hlasitostí, je vyčištěný, není ani půl roku starý - problém mám v podstatě od začátku, pravděpodobně půjde na reklamaci, ale chci se zeptat ještě zde. Za běžného chodu, hraní nenáročných her je vše v pořádku, ale když zapnu hru jakoukoli hru od World of Warcraft po Call of Duty je doslova během minuty slyšel jak "začíná startovat letadlo". Procházel jsem si zde starší diskuze a někdo radil, že se dá pomocí programu snížit otáčky větráku. Toho se bojím abych počítači neublížil, zasílám tu dva screenshoty s veškerými teplotami a otáčkami větráku. Screen je pořízen po MAX. 5 minutách hraní hry. https://ctrlv.cz/Vtr8https://ctrlv.cz/GBNRJe tu někdo kdo se vážně vyzná a dokázal by říct zda jsou teploty vysoké na tolik aby PC musel tolik řvát?Děkuji za každou radu!

Odpovědi na otázku

Měl sis to poskládat sám pak by to nebylo hlučné a navíc by to chladilo... Takové teploty nemám po 5 minutách ani na notebooku takže vyměnit ventilátory za nějaké funkčnější, možná by to chtělo i jiný zdroj a grafiku místo topení...

zdá se mi to, nebo ten case má jen jeden ventilátor? Můj má třeba průduchy nahoře i na boku...

Podle screenu jsou min 2, ale bezi na 600rpm co je na smich pri takovych teplotach. Tak hezky udelana kabelaz a pokazi to vsim ostatnim. Ale zase ma to LED podsviceni, takze se jedna o herni PC. Jinak by me zajimalo, co za program pouzil, kdyz tam pise TRIAL, vzdyt HWMonitor je zdarma.

Takovéhle "trialové" finty mívala v oblibě AIDA/EVEREST.

Větráky musí běžet furt a naplno! Minimálně jich musí být devět! Pak si sousedi řeknou:Ten je ale čistotnej, 8 x denně luxuje byt.

Ten case vypadá, co se air-flow týče, dost děsivě, nechci vidět co je tam za větrák(y), co za chladič procesoru, co za zdroj. Naprosto nepochopím, jak si někdo takovou hrůzu může koupit. Ne reklamaci to nevidím, ale zkus to. Neumím si představit, co by s tím udělali. Koupit nový case, větráky, možná chladič na procesor, možná zdroj. A přeházet to.

tak kdyby se místo toho akvárka dala mřížka s nějakým slušným větrákem...Já sice nejsem na air-flow žádný expert, ale taky si říkám, jak to teplo dostávají pryč, jestli to má skutečně jen ten větrák vzadu a předek není nijak preforovaný, jako bývaly třeba i ty levné skříně CoolerMaster a snad i další.

Grafika je Sapphire Pulse nebo jiný model? Jaký je model chladiče procesoru?Hučí co? Grafika? Zdroj? Chladič procesoru? U grafiky Pulse jdu větráky vyměnit, bohužel výměna je dražší než cenový rozdíl mezi Pulse a tichou Nitro.

Ále hlavně tam pískají SSD, jestli tam jsou, teda.

Fany na skrini jdou na 600rpm, co je malo, moje jdou na 1000rpm a neni je slyset. Fan na CPU jde taky na 600rpm, co je podivne pri dane teplote, nejspis neni teplotne regulovatelny, pri takove teplote by mel jit min na 1000.Teplotu CPU asi chteli vykompenzovat tim obrem, ale bez poradneho fanu to k uzitku nebude, chladi jak pasiv. Vsechen teply vzduch zustava ve skrini.GPU by podle recenzi mela byt ticha, pokud je opravdu takova, jak rikas a nedali tam jinou, nebo vadnou, s hlucnym fanem. 1500rpm by nemelo az tak hucet.Tady pomuze jen vymenit fany za tiche, jak vidis, na tech se neoplati setrit.

asi máš zapnutý turboboost!všetko ide na max.

To netuším co je abych byl upřímný.

Děkuji všem.Bude se to vše řešit záruční opravou tak uvidím co vymyslí.

Zbytečně se zbavíte na měsíc PC. Zjistěte co to dělá za komponentu a pak to teprve řešte. Pokud to není parazitní zvuk, tak hlučnost PC nikde není napsaná. Takže i kdyby to řvalo jako start Gripenu, tak s tím nic neudělají. Komponenty jsou správné, fungují dle parametrů => reklamace zamítnuta. Takže záleží co to je za hluk a co je vydává.

Již jsem si psal s HAL3000 a dostal jsem přímo od nich zprávu, že tato sestava spadá do vyšší třídy a není možné aby byl hlučný. Tak uvidíme.

Něco podobného řešil známý. Pokud spustil hru, tak se ventilátory na grafice rozjely během minuty téměř na max. Jako by odešla regulace. Teploty byly v normě. Po výměně grafiky už to bylo ok. Taky AMD. ☺

Nastav si regulaci ventilátorů v BIOSu jinak. Napřed bude možná dobré aktualizovat verzi BIOSu na desce. Regulace ventilátorů chlazení se v novějších BIOSech často opravuje. https://www.asus.com/cz/Motherboards/ROG-STRIX...

To bude hluk z grafiky. Pojede ti to na max. Stahni treba msi afterburner a dej si svoji krivku ventilatoru. Nebo to proste dej na 50% a uvidis. Ne a neni to tim ze je to amd

Děkuji, byl bych ochotný s tím hýbat pokud by byli teploty OK. Ale někdo tu psal, že jsou vysoké.

To je vlastnost větráčků na kartě - Pulse má levné šunty, musel bys tam mít Nitro. Ale můžeš je zkusit reklamovat s tím, že hučí větráčky na kartě. Třeba ti je vymění.