Hlučnost počítače

Zdravím, mám cca dva roky starej compl, kterej pravidelně čistím. Nedávno jsem do něj instaloval vodní chlazení SilentiumPC Navis RGB 240 AiO a teploty sice spadly na max 60 v zátěži, ale na to že je to vodník, tak se celkem zvedla hlasitost, která dosahuje až 40ti DB měřil jsem to smartfounem. Procák tam mám i7 7700K, netaktovaný.Díky za info

Odpovědi na otázku

druhy vodnik dnes, to si nemohol dopisat do toho isteho vlakna? Za tu cenu si mal kupit Noctua NH-D15 alebo kludne lacnejsi NH-D14 a nepocul by si ho.

Nic proti, ale proč dávat stejně jako za vodníka za takovouhle hnusnou kostku, která by mi nejspíše ani nevlezla do bedny.

Protože za tu cenu dostaneš luxusní špičkový chladič, který má vysoký výkon a je tichý nebo levný šunt, předstírající vodníka, který hezky svítí. Opravdový vodník totiž stojí o dost více.

Jo a jen tak mimochodem, na té Noctue máš 2 veliké tiché chladiče, nic víc. Na té vodě máš dva menší, levnější, hlučnější a navíc ještě levné šmejdské čerpadlo, které také vydává zvuky.

ale hlavu hore! riesenie je kupit 2x Noctua NF-P12, co je investicia dalsich 1000, a nebude to svietit :(

Pak ale přijde na to, že tam ještě má to čerpadlo, které přes ty hlučné větráky možná ještě neslyšel.

No ze začátku asi ne, ale nejpozději do roka to začne napřed tiše, ale potom čím dál intenzivněji cvrlikat, takže příští rok tu máme další dotaz.

No neviem, s velkou spokojnostou som 5 rokov pouzival najlacnejsi CoolerMaster AIO a mohol by som len doporucit. Bol tichy, chladil dobre a 5 rokov bezal v kuse, nez odisla pumpa. Musim ale dodat, ze som ho nemal na ziadnej elektrarni, ale na AMD Kaveri s TDP 65W. Riadny chladic som dat nemohol, v itx skrinke nie je miesto.Skor, nez takto pausalizovat, by som vyberal zo zavedenejsich znaciek a hlavne sledoval recenzie/komentare inych, co to uz kupili. Jasne, ze cast recenzii byva fake, ale tie negativne vacsinou nie Ked o tom SilentiumPC napriklad viaceri na Alze pisu ze je hlucny, tak asi aj hlucny bude.

mensia ako asrock deskmini A300 nieje, lebo tam sa ziadny vodnik nezmesti :) a tam kludne osadis https://www.alza.sk/noctua-nh-l9a-am4-d512612...

Ale ja som chcel ten AIO, kupil som ho zamerne. A nezabudaj, ze som na sock. FM2+ a ona Noctua je AM4 (ked som to kupoval, AM4 este nebol myslim moc rozsireny). Teraz mam podobny low profile Arctic cooling a je urcite tichsi, nez chladic z boxu. AIO bol v zatazi rozhodne najtichsi a v klude som o nom nevedel. Mam to v CM Elite 110 na mini ITX doske.

AiO má smysl pouze od důvěryhodných výrobců, což je dnes pouze CooliT a Asetek. Oba dodávají jako OEM pro Corsair a BeQuiet. Případně AiO od Alphacoolu, které je vlastně klasický vodník s rychlospojkami.Pokud jde o použití, tak je AiO dobrý do počítače, který se často přenáší, abys s ním netřískl a neurazil dvoukilovou Noctuu i s patící. A potom jsou samozřejmě případy ITX skříní a desek. https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products...

ehmm.. lebo to funguje a ten vodnik nie. Ak si chcel vodnika, tak NZXT bednu a kraken X63, ten sa ti tiez nezmesti do tvojej bedne, ale je to taky zakladny vodnik, co by som si dovolil niekomu odporucit. Ked mas mensiu bednu, tak scythe ninja5 tiez bez problemov 7700k uchladi avsak nieje vhodny na taktovanie, tam prichadza ta noctua.

protože hluk, pak bys nemusel zakládat toto vláknovšichni si myslí že vodník = ticho, no pak to koupí a čumí že to tak není...

Tak to mám reklamovat? Protože to dělá větší randál než ten chladič co jsem koupil s procíkem... Tam jsem se jen bál aby se to neupeklo, protože ta teplota lezla skoro na 80 při zátěži.

a skusal si tie vrtulky zregulovat? Aku mas dosku? pripoj to na dosku a bud v biose alebo obsluznym softom si zniz otacky. Seriozna 12cm vrtula okolo 800rpm nieje pocut na pol metra, 1000 trochu a 1300 je tak max hlucnost co som ochotny tolerovat..

ked ti to ide na 2300rpm tak sa nediv, ze to robi hluk jak vrtulnik! Prestav to aby ti to slo tak 1300-1500, to by sa pri hre dalo tolrovat. V klude absolutne ze no way!

Ještě je otázka, jestli mu náhodou neřve pumpa, ta je podle specifikací zapojena natvrdo do SATA napájení.

to sa da odskusat 2 ceruzkami, ked si veris tak aj prstami :) Imho ak to je nad 14 dni, zaroven sa nedaju tie povodne vrtule zregulovat, tak jedine riesenie je ich vymena.

Kdoví, do kterého konektoru je zapojil.

este moze byt jeden vysoko neprijemny scenar, ze pri 1300rpm mu to bude chladit horsie ako povodny chladic :)

... 2300 rpm ??? ... BOX mi ide 1000 rpm ... /na i5-3470/...

a reklamovat? Dobry den, vase 2300rpm vrtule mi idu na 2300rpm, chcem to reklamovat! Poslu ta dop.rec.

Na 7700K pouze Ninja. Ten Arctic je málo.

Nemáš co reklamovat, není to závada, ale laciný šunt

Smartphone nemá kalibrovaný mikrofon, takže údaj 40dB je nicneříkající. Jinak chybí základní informace, co tu vyšší hlasitost produkuje?

Větráky toho vodníka

Tak logicky, když je to krám.

kupil si si smejd, tak teraz snim zi :)

Ale když tak krásně svítí

Do jakého konektoru máš ty větráky zapojené?

Dobrý den, mobil určitě kalibrovaný mikrofon nemá, ale údaj určitě není nicneříkající, i když je o tom značná část veřejnosti přesvědčená, že měřit se dá jen s přístroji za x tisíc né-li za x desítek tisíc. Měl jsem možnost porovnání Mobilu Xiaomy Redmi S2 s kalibrovaným měřičem hluku SDL-600 a rozdíl mezi 20 - 80 dB nebyl větší jak 2 dB, v pásmu 30 -8000 Hz. V jedné nejmenované firmě v Praze jsem měl k porovnání voltmetr Fluke 115 a MT -1710 a světe div se, ten voltmetr za 800 kč ukazuje přesněji jak ten za 6000 kč.

To byla celkem jistě jen náhoda, že se to přibližně potkávalo. Ano, určitě lze mobil použít pro srovnání dvou hluků, ale samotné jedno číslo moc neřekne.

"compl" je otřesný, ale to pravidelné pucování ještě více! Raději si nepředstavuji provádění. Určitě se pastovalo jak u "b" na dvorku.AOI jsou jen atrapy chlazení s nadsazenou cenou. CPU má sice větší TDP, ale není jakýkoliv důvod, aby to nezvládl jakýkoliv lepší věžový chladič s min. 120 mm ventilátorem. Základem je ovšem řádný tok tekutiny ve skříni.