» Poradna » Mobily

Hlledám android aplikaci pro korekci sluchu (nezávislý ekvalizer pro oba kanály)

Vzhledem k tomu, že už dávno nemám ideální sluch, zajímalo by mě zda existuje nějaká android APK-ka pro korekci sluchu. Něco jako Adapt Sound co mají Samsung mobily. Případně hudební přehrávač v kterém jde nastavit ekvalizer a hlasitost v obou kanálech nezávisle. Pokusil jem se hledat sám, bohužel neúspěšně. Pomůžete ?

Odpovědi na otázku

'Aplikace pro korekci sluchu' sice není správný popis, ani hlavně nepíšeš, co přesně s ušima máš, audiologie žádný ideální sluch nezná. Musí to být zrovna ekvalizér? Pokud je jedno ucho slabší, většinou stačí při stejném profilu upravit nastavení stereo váhy.

No uznávám, ale lepší popis mě nenapadl. Prostě na jedno ucho slyším výrazně hůř vyšší tóny. Takže pouhá stereováha to nepořeší. Ten Adapt Sound ze Samsungu a byl to téměř ideální. Na základě spuštěného testu se zvukový výstup "zkalibroval" pro daná sluchatka a sluch a bylo hotovo.

Rozumím. Přesto by bylo dobré vědět, čím je horší vnímání vyšších tónů způsobeno a zhruba od jakého kmitočtu máš problém. Pokud máš poškozený systém (zvukovod, bubínek, středoušní kůstky, hlemýžď atd), mohly by ti pomoci sluchátka Bone Conduction, které přenášejí vibrace přímo do spánkových kostí. Nebo se jednoduše vrať k Samsungu, Adapt Sound jsem někde viděl už ve verzi 7.

Bude za tím věk Tak trochu jsem doufal, že nějaký media přehrávač to umět bude. Vždyť témeř každý ma alespoň 5-ti pásmový ekvalizer. Ovšem vždy pouze pro oba kanály současně. Takž buď mám jedno ucho bez výšek nebo to druhé přesycené sykavkami. Nejsem programátor ale připadne mi, že ekvalizer, pro každý kanál oddělený, byl neměl být zase takový problém. Tak dík za snahu.