» Poradna » Ostatní

Hliník v potravinách

Nevím jestli to přímo souvisí s PC ale s programováním určitě. Mám dotaz viz předmět. Pokud mám správné informace, tak všechny krabicové obaly (např. TetraPack) mléko, džusy, obaly sýrů, pečivo pečené přímo v "obalech" (buchty) a mnoho dalších potravin ja baleno do hliníkových fólií. Jak toto koresponduje s tím, že byl vydán zákaz minimálně ve veřejném stravování používání hliníkového nádobí? Dle studíí se hliník nejvíce uvolňuje do potravin v kyselém prostředí (džusy, sýry, ..). Tzn. jsou prováděny nějaké testy? Docela by mě zajímalo, jaký obsah hliníku má třeba pomerančový, grapefruitový džus po např. 11 měsících. Předem velice děkuji za názory. http://www.agronavigator.cz/default.asp - Pivo proti alzhaimeru

Odpovědi na otázku

jak to souvisí s programováním?u těch krabic je to nějakej sendvič a myslim,že s hliníkem to do styku nepřijde

U tetrapacku je vevnitř plastiková folie. Jinak je to spíš buzerace, jako obvykle.

Hliník se odstěhoval do Humpolce!

Dobrý vliv na odbourávání hliníku má alkohol. Pravdou je, že pravidelní strávníci v minulosti snědli nejednu lžíci nebo vidličku. V současnosti se držíme nařízení EU. Ve školských zařízeních se používá nerez. Příkladů je jistě více.gl

TetraPack je houby. Hlinik a jeho slouceniny se bezne pridavaji do potravin (treba proti hrudkovateni mouky) jako aditiva viz E173, E520. E521, E523.http://natura.eri.cz/natura/2001/1/20010105.html