Hledání možnosti externího připojení M.2 SSD disku (M key) do zařízení s USB...

Potřebuji vyměnit se svém PC starý SSD (WD Green 128GB) nainstalovaného do M.2 slotu za nový 1TB SSD disk Plextor M8Se 1TB M.2 (M-key). Ale předtím potřebuji ten starý disk,resp.jeho obsah,naklonovat na ten nový! Proto sháním jakékoliv zařízení (logicky nejspíše externí),které umožní připojit SSD disk Plextor -> s typem M key a má výstup v podobě USB 2.0 či 3.0,přes který by se dal spojit s počítačem a provést ono naklonování,abych následně mohl z počítače starý SSD vyjmout a nahradit novým! (potřeba větší kapacity - ze 128GB na 1TB) Následně bych zařízení rád případně využil jako malý a rychlý přenosnýá disk,ve kterém bude nainstalován vymazaný (nebo nově zformátovaný) starý SSD (WD Green 128GB)! Všechny tyhle zařízení,cco jsem našel na netu a jsou dostupné v ČR jsou pouze pro SSD s B nebo B+M key,ale nemohu najít žádný pro M-key! Předem velmi děkuji za případnou radu,nejlépe doplňenou linkem na místo,kde je možné zařízení zakoupit. S pozdravem M.D.

Odpovědi na otázku

No logicky použiješ adaptér B+M který je "obojetný".

je vidět,že tomu "rozumíš",protože B+M je něco jiného než M nebo B a neplatá,že by byl ´obojetný´! omg! takový odborník tady radí?

Jestli je to obyč. stolní PC, tak si pujč někde dostatečně velký SATA disk. Připoj do PC a udělej image na HDD. Vytvoř si Rescue disk. Vyměň SSD za nové, nabootuj z Rescue disku a obnov z image na nový disk.https://reflect.macrium.com/webhelp/starting_with_the... https://www.macrium.com/products/home

Tomu jsem chtěl předejít a především to neřeší následné používání starého SSD v boxu,jako rychlý přenosný externí disk... .Ale i tak děkuji za radu !