» Poradna » Mobily

Hledám telefon

Dobrý den,přemýšlím nad koupí telefonu a v té záplavě všech značek a modelů se zkrátka nemůžu vyznat. Není tu prosím někdo, kdo se v tom orientuje a byl by mi schopný poradit, jaký telefon si mám koupit, když chci-co nejkvalitnější fotoaparát-co největší výdrž-aby se mi nesekal, nebo se začal sekat po co nejdelší době-abych si za dva roky nemusel kupovat další-aby mě stál maximálně 15 000,-Budu vděčný za jakoukoliv radu.

Odpovědi na otázku

Toto se mi líbí. "-aby se mi nesekal, nebo se začal sekat po co nejdelší době". Takový vysněný telefon neexistuje. Pokud si koupíš cokoliv za tu patnáctku,tak ti klidně bude dělat to,co si myslíš,že telefon za 15k dělat nebude.

Tak už výdrž to dost vymezuje-Xiaomi a Asus.Co se týče sekání,vyberte model s velkou ROM(pevná paměť na data) i RAM(operační paměť),to by mělo sekání dostatečně eliminovat.Fototesty jsou různě na netu pro porovnání,např.https://www.svetandroida.cz nebo https://www.dxomark.com

ROM = Read Only Memory, obsahuje napaleny OS a nema ziaden dosah na sekanie. RAM = Random Access Memory, je pracovna pamat pre vlastne programy a z casti aj OS podla toho ako je OS navrhnuty. V PC HDD alebo SSD, miesto pre ulozenie dat ktore sa vyvolaju z OS ako vlastny program alebo obsah na prezeranie a pocuvanie. V mobiloch sa neujalo ziadne konkretne oznacenie, zvycajne: Uzivatelska pamat, a teoreticky by malo ist o SSD, solidna ma pre sucastnost kapacitu 128 GB. Ta sa v lepsich telefonoch da rozsirit vdaka pamatovej karte. SSD, pamatova karta, pamat v mobile mozu byt zalozene na roznych technologiach co ich obmedzuje v rychlosti nacitania programu, jeho dat, trvacnosti a pod. je to najpomalsie miesto. Sekanie uz spusteneho programu ma na svedomi extremne mala operacna pamat (RAM 4GB) a OS musi stranovat do SSD, alebo sam CPU a GPU, co by nemal byt pripad ziadneho sucastneho mobilu. Predimenzovane parametre CPU a GPU sposobuju zahrievanie bez chladenia sposobuju sekanie. Programov ktore toto sposobuju je kopa a neporadi si s tym ziadnen aktualny ARM, vid navigovanie v lete v aute po niekolko hodin, nevydrzi ziaden telefon na ktory som sa pytal.

Právě u mobilů už jsem viděl označení ROM namísto HDD nebo uživatelská paměť.Proto jsem to použil kdyby na to tazatel narazil v nějakém e-shopu.Jinak máte vcelku pravdu až na tu výdrž.Běžně jedu se Sygicem v mobilu na moravu což po D1 dělá něco mezi 4-5 hodinama a v pohodě.Mobil je Asus Zenfone 4MAX s aku 5000mAh.

Nejaky babraci to ako ROM oznacuju, neznamena to vsak, ze to je spravne oznacenie. Vystiznejsie je to nazvat ulozisko a pochopia to aj turisti.

Taky myslím

jj, nebo jak dnes je pro mnoho lidí každá DPS "základní deska", ať to cokoli v čemkoli. Prostě je to deska se součástkama, tak je to základní deska

Správně to není, to je jasné, ale fakt se to dost často používá. Ono je to přehledné, když se napíše v parametrech RAM: 4GB, ROM: 64GB :)

Není to sice technicky správně, ale u mobilů se běžně používá označení ROM pro úložiště. Ona totiž v telefonu žádná skutečná ROM není, OS je "napálený" normálně v části uživatelské paměti flash, jinak by se nedal přepsat/aktualizovat. SSD se tomu u mobilu fakt neříká ;)

Označení ROM možná používají pamětníci, ale dnes se v popisu telefonu s takovým výrazem nesetkáte. Jak už bylo výše, výrazem "uživatelská paměť" nic nepokazíte.

Používá se to pořád celkem běžně, protože to je stručnější :)

Ohledně výdrže - v současné době nemají konkurenci Sony telefony. Jejich implementace prakticky čistého Androidu a jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) "Stamina" mód z nich dělají - v tomto segmentu (výdrž na baterii) prakticky lídra trhu.Co se ostatních parametrů týká, je to v této cenové relaci prakticky jedno. Dohadovat se, kdo fotí o fous lépe/hůře, nebo má hežčí výřez/průstřel/žádný notch je jen na preferencích toho kterého uživatele. Pokud sáhne po jakékoliv známější značče a vyhne se SuperPhonům z Aliexpresu, neudělá zásadní chybu a telefon mu určitě vydrží a bude sloužit (při slušném zacházení) déle než dva roky.

Skus pozriet kolko aktualne stoji LG V30 alebo G5. Pokial mi je zname, dobre lacne telefony neexistuju, zvycajne ide o podvrh, ako napr. chybajuci jeden fotoaparat ak maju byt v zadu dva tak jeden je atrapa a podobne. Ak to este plati, Xiaomi ma v predaji aj take co fotia obstojne a hodia sa aj pre deti na hranie a pozeranie, tusim Note 5 Pro bol vhodny. Malo znama znacka ARCHOS mala raz jednu seriu ktora mala zaujimave parametre a hodila sa na fotenie.

Počkej si na ten Energizer co představili v Barceloně :D . Má bezrámečkový displej a 18 000 mAh baterii https://youtu.be/8cHRHKmwONc .

Je to ale cihla jak kráva.To aby koupil druhej pro vyvážení

Přidej litr a vem Samsung Galaxy S9+ https://www.max-shop.cz/samsung-galaxy-s9-plus-g9...

Huawei P20 proa perte to do mě

že ho máš,ses napral sám. Netahej do toho průseru jiné.

Tak hledejte. Najděte si v cenové relaci vytipované modely a pak srovnávejte ukázkové foto, testy výdrže, recenze...tohle není neplacené otrokárium, za vás to nikdo dělat nebude.

Za 15K jde sehnat i Samsung S9+, kupoval jsem v Německu za 560€, nevýhodou je jen o jeden rok kratší záruka

Na "hledání" telefonu je nejlepší když tě někdo prozvoní. Jednou jsem taky hledal telefon (mobil), manželka mě prozvonila a světe div se, byl v kase saka

sorry, v kapse saka

Fotky verzus výdrž, tam vládne asi huawei p20 pro, zaujímavý môže byť aj oneplus 6t, prípadne nový xiaomi mi 9..pozri si špecifikácie, porovnaj medzi sebou..

Všechny mobily se začnou po krátké době sekat, ale doporučuji Hammer Energy.- odolný proti pádům atd.- vodě odolný, pod vodou vydrží + - 40 minut.- Hezky vypadá.- fotoaparát je kvalitní na obou stranách.- cena - 5000 Kč (jak kde)

To s tím sekáním je samozřejmě nesmysl. Musí se ale kupovat telefony s dostatečným hardwarem, zejména množstvím RAM. A to bohužel zrovna žádné ty odolné telefony nesplňují ani náhodou. Třeba zrovna ten Hammer energy má jen 2GB RAM, což je dnes už nepoužitelné a tam je jasné, že se bude sekat prakticky hned. Je potřeba vybírat telefony minimálně se 3GB, raději 4. Ten se sekat nebude.

vodě odolný, pod vodou vydrží + - 40 minut. To beru,ale ještě jedna podmínka,jak dlouho vydrží v Mezosféře,taky + - 40 minut. Já se s mobilem nekoupu,ale rád létám. Jo,ještě jedna podmnínka - dá se z něj i telefonovat ?