Hledám počítač ke koupi ale moc se v tom nevyznám je tenhle v pořádku?

https://www.smarty.cz/TIGO-Gamer-i3-3050-p109525je tenhle v pořádku a dal by se procesor v budoucnu vyměnit případně za jaký nejlepší?děkuji

Odpovědi na otázku

Co od toho očekáváš? Na co se PC bude používat? PS: Neumí tam ani pořádně napsat komponenty. Deska, kterou píší, že je MSI, nikdy od MSI nebyla, ale je to Asus, i podle obrázku. A dost mizerný model, takže pokud bys někdy v budoucnu opravdu chtěl lepší CPU, tak to ta deska nedá. Ostatně, pokud potřebuješ silnější CPU, co ti brání koupit PC rovnou s lepším CPU?

Podle toho, co na něm chceš dělat. V popisu vidíš, že je pro příležitostné a nenáročné hráče, kteří mají nižší rozpočet. Jestli tě to vystihuje, pak je to v pořádku.

On by chtěl vyměnit nejen procesor, ale i grafika A v tomhle shopu bych osobně nekupoval ani kalkulačku.

Nadáváte tady na procesor, přitom je ralitivně srovnatelnej s ještě nedávno vychvalovaným ryzenem 5 3600. Nadáváte na grafiku a přitom je výkonnější než nedávno doporučovaná GTX 1660. Je tam dobrý a spolehlivý SSD. Podle mě je to slušný počítač. Sám bych takový zákazníkovi složil kdyby chtěl něco v téhle cenové hladině. A skříň je věc vkusu.

4/8 není srovnatelný s 6/12 R5 3600

V podstatě jediná oblast kde je R5 3600 rychlejší je zpracování videa. Ve hrách mu 12100F uteče (je srovnatelný s R5 5500, jako jo, 5500 je lepší volba do budoucna, ale zas rozdíl v ceně)

https://www.svethardware.cz/core-i3-12100-a-ryzen-5-3... Na dva roky staré CPU to až ty "hony" nejsou. Výhodou Intelu je cena, ale proti APU R 5600G se "hony" nekonají.A kde jsou ty časy, kdy u Intelu znamenal i3 2C/4T...

Proč? Já od nich koupil RX 6900 XT za 34.000,-- když všude jinde na stránkách "renomovaných prodejců" stála 44000,--

Pokud by to mělo sloužit na hry, mám pocit že za stejné peníze by to šlo i s i5 a RTX3060, která je výrazně výkonnější a když se pak přidá dalšího 2,5 tisíce, tak tam bude 3060Ti která je o cca 30% výkonnější než 3060. 3060Ti nabídne nekompromisní výkon pro FHD hraní a slušný výkon na 1440p hraní

Je to klumprd !

Tak jak to je, to celkem jde... Ale že bych s tím počítal na nějaký budoucí upgrade? Asi ne, počítal bych, že to tak "dožije".

Ahoj, nejdřív nám řekni, na co PC potřebuješ (jestli třeba na hraní her, nebo hlavně na brouzdání po netu atd.)a poté ti určitě někdo kvalifikovaně poradí - jinak rozpoutáš flame a zbytečnou debatu (např. o použitých komponentách atd. ).Možná by i neškodil model monitoru.Jinak tu firmu neznám a ani asi i nikdo jiný ji nezná. Je tedy otázkou, jak se bude stavět k případné reklamaci...

viz některé recenze https://www.dtest.cz/eshopy/smarty.cz

hele skus radši alzu tady bych nenakupoval

no to je rada, odkazat ho na nejhorsi obchod u nas :D