» Poradna » Programy

Hledám název programu

Ahoj, před nedávnem jsem používal program (myslím že se ani neinstaloval) který existovala 32 bit i 64bit verze. Program se spustil a vypisoval názvy souborů a adresářů, byl neuvěřitelně rychlý, byl zdarma a nemůžu si vzpomenout na jeho název. Myslím, že měl červenou ikonu. Neporadí prosím někdo?

Odpovědi na otázku

No a k jakému účelu měl sloužit??

Když se spustil vypisoval názvy souborů a adresářů...

A k čemu na to "speciální" program? To umí každý filemanager. Nebo v CMD zkus DIR...

Mně to nepiš, ptal se Jiří. Třeba se mu líbila červená ikona.

Třeba Autoruns?

PrintFolder (ale ikonu má žlutou :) )

dir2mht

Snap2HTML je nepřekonatelný.

Kromě jiných to umí i obyčejný TotalCommander. Proč k tomu hledat další software?

treba se mu nechce platit za obycejny totalcommander ktery mu jinak k nicemu neni. napriklad jako me

Ok, pravda. Tak jakýkoliv jiný souborový manažer. Samozřejmě pokud žádný nepoužívá, pak může použít jednoúčelový SW.

Tak nechť použije double commander. Autor k tomu dává i zdrojáky a je to udělané v Lazarusu (který je taky zadarmo), takže se v tom může i šťourat. Navíc je dostupný pro windows i pro linux.

Ahoj, myslím si, že máš na mysli Everything od Voidtools. Roky to používam je to najrýchlejší nástroj na vyhľadávanie. Používam na vyhľadávanie v stovkách tisíc súboroch a desiatkach tisíc adresároch a výsledky vracia okamžite, dynamicky, počas písania. Je to preto, lebo hľadá v Master File Table (MFT). Daj vedieť, či som sa trafil :)

Ahoj, ano je to Everything, díky moc! Nerad bych o ten software přišel neznám nic lepšího...

Ale ten nemá žádnou červenou ikonu, ale oranžovou lupu. Jinak ale souhlas, vyhledávač podle názvů souborů, je velice rychlý. Indexace souborů, je také rychlá a dokonce, ani nezpomaluje pomalejší počítače. MS, by se se svým vyhledáváčem, měl stydět...

A co teprve až jednou objevíte řádkové nástroje jako je find/tree/grep/awk a další. Pokud stastně vrníte nad grafickým klikátkem, pak vám při dokonalém zvládnutí výše uvedeného minimálně upadne čelist Ne, vážně, bez legrace - znalost těchhle základních řádkových příkazů (a mnoha dalších z rodiny GNU) vám neuvěřitelně zrychlí a ulehčí život při čemkoliv co potebujete udělat, ať už si vymyslíte jakýkoliv případ a podmínky (čas, datum, obsah, velikost atd atd). Věřte mi, že vynaložený čas na naučení se vám bohatě vrátí...

Srovnáváš nesrovnatelné, CMD není vyhledávání založené na indexu, Everything ano. Everything během sekundy nalezne(za sekundu, ani do CMD nenapíšu příkaz) a na výsledky se dá kliknout, takže do další sekundy, otevřu soubor, složku. To mámě dvě sekundy. S tvými nástroji, to do dvou sekund, sotva dokážu, že?Podobně je to s výpisem adresáře(CMD tree). Snap2HTML nejenže to udělá rychle, ale na vše se dá kliknout, takže pohodlně otevřu jakýkoliv soubor, složku.

Ano, na všechno se musí klikat. To je základ a bez toho to nejde... Pojďme se na to ale podívat do důsledků. Proč daný dokument (bez ohledu na formát) otevíráte? Pokud na něm pracujete, dejme tomu. Pro informace? Pak už se pohybujeme jinde a vyhledání informace v dokumentu může být daleko rychlejší než jej najít, otevřít a zrakem v něm něco hledat. Jako upřímně, kdo dělá celý život s příkazovým řádkem, zvládne ledacos a lidem okolo to připadá jako magie. Já mám neistále otevřený bash (jak na pracovním linuxu, tak ve windows) a i video si pouštím z "komand lajny" - proč? Protože Ctrl+r a dvě písmena mě do adresářové struktury hodí mnohem rychlejž než nějaký filemanager a ronou můžu napsat případné parametry. Jako klikání je fajn, problém je ten, že když lidi (a že jich je - viz dotaz) neví kam kliknout, jsou bezradní. Nebo jim jejich klikací políčko někdo někam přesune a je to pohroma. Okýnka jsou fajn, někdy, ale příkazový řádek je příkazový řádek. To je jak s psaním všema deseti nebo s těsnopisem. Kdo to imí, nedá na to dopustit a chápe a užívá si výhody. Kdo to neumí, ani neví, že o něco přichází a že by to šlo dělat lépe.

Mimochodem - ten index si taky můžete vyrobit - nebo nechat vyrábět - klidně i periodicky, když to budete chtít a následně hledat jen v tom indexu, například. Krása command lajny je v tom, že její využití je omezeno jen vaší fantazií nebo případnou neznalostí

Tak už vidím, jak přes cmd ovládám ms word či thunderbird. K tomu slouží klávesové zkratky, to už ale není cmd.

Uvedl jsem příklady, kdy nepotřebuji používat cmd, protože to jiným způsobem udělám rychleji viz spuštění Everything ctrl+e, napíšu pár písmenek a enter, popřípadě šipkou dolů a enter, čímž otevřu požadovaný soubor/složku. Když hledám složku, či soubory, tak je chci otevřít. I kdyby ne, tak cmd na mě vyhodí v prostém textu výpis, ve kterým, aby se prase vyznalo. To si radši udělám výpis celého externího disku přes snap2html a mám to výrazně přehlednější. Takže nejde vždy jen o rychlost.Kde je cmd rychlejší než se někam proklikat viz chkdsk, tak použiju cmd. Nebo win+r. Stejně tak pro ovládání přehrávače, použiju radši klávesnici než myš.