Hledám gpsku

Scháním gpsku na turistiku a cykloturistiku. Nejdůležitější parametrem je výdrž baterie.
Další parametry:
- malá hmotnost
- jednoduché vytváření tras
- navigace na dané místo
- jednoduché zadávání pgs souřadnic
- pokud by se vyráběly gps s radiem, tak taky rádio, ale v GPSkách se moc nevyznam, takže nevím, jestli to není kravina. Každopádně výdrž baterie je to nejpodstatnější.

Odpovědi na otázku

podívej se na řadu Garmin Oregon. Je to na tužkovky a když do toho nacpeš třeba NiMH Sanyo Eneloop, tak vydrží celkem dlouho. Velikostně tak akorát, je dělaná na venkovní použití, akorát nevím ohledně montáže na kolo ...

Oregon bouzel nema dostupne routovatelne turisticke mapy a tudiz nema schopnost naplanovat trasu k bodu, nicmene nejake planovane trasy z mapy na pocitaci si prenest tusim umi. Ohledne hmostnosti je to relativni, navigovat na misto samozrejme taky, zadavani bodu taky neni problem a radio bouzel nema. Vydrz s vhodnyma bateriema je okolo 12 hodin a balicek nahradnich tuzkovek to jisti.

Myslim, ze by lepsi uspech s dotazem byl spis na ceskych strankach geocachingu. Tam je vetsina dostupnych zarizeni dukladne proverena v terenu...

Jeste jsem zapomel, ze je stavena na outdoor, takze vydrzi nejakou tu vodu, naraz a podobne

Aha.. No možná se totiž nepotkává tvoje představa navigace s filozofií turistické navigace.

Turistika je pohyb ve volném terénu kde pohyb není omezen jen na silnice. Takže jak by sis takovou navigaci představoval? ....Za velkým pařezem zahnete vlevo, podle potoka rovně 200m, bacha medvěd, nakonci za muchomůrkou v pravo...? Nené takové to opravdu nebude. Ona totoži vzhledem k měnícímu se prostředí se turistické mapy často mění třeba 2 rát za rok zato silniční síť mnohem stálejší. Takže se nevyplatí výrobců vůbec něco takového dělat.

Jak se udržet na znamená že importujete navigační trasu s co největším počtem kontrolních bodů. Představa zadání počátečního a koncového bodu a navigace vám vypočítá trasu se zadanými parametry je přejen trochu úsměvná.

jinak u lidí kteří fakt geochemie umí nepochodíte ty totiž ani mapu nepotřebují a navigovat už vůbec ne. Vystačí s mnohem měně věcma.

Když čtu po sobě ten čestinářký masakr , obdivuji automatickou opravu textu . Protože to co nezvládnu já dodělá počítačj geocashing zaměnit za geochemii... hmmm algoritmus hodný MS

Ja navigovat po cestach na bod nepotrebuju, ale dotaz vyznel v tom duchu, ze chce navest po turistickych cestach,
tak jsem jen upozornoval, ze tohle proste nejde u map dodanych s oregonem urcite, u dalsich nevim, treba neco maji...

Ano, nektere funkce nepotrebuji a dokonce nekteri lovi dlouhodobe bez gps, ale je to skupina, ktera ma dokonale zmapovany trh a vi o gps asi nejvic. Navic gps nemusi pouzivat jen na lov, ale i k planovani vyletu, takze to co tazatel potrebuje.

Garmin

To je jen vyrobce.

Nebudu říkat tip protože nevím na co máte paníze , ale podle toho jak se rozepisujete moc šancí že si vyberete Vá nedávám. Jinak Garmin má dobré podklady pro ČR

ja pouzivam zatim tento http://gps-navigace.heureka.cz/garmin-etrex-h/... , ALE

- tlacitka jsou takova tuha, napisu jednu souradnici a div si s tim nezlomim prsty
- taky se mi to zda docela těžké, se dvěmi tužkovými bateriemi
- trasy jsou přidávat jedině tak, že ty konkrétní souradnice musíte nejdrív pridat do paměti, čili nejde vytvorit trasu "z ruky"
- načítání pozice po spuštění přístroje je čím dál zdlouhavější, zatím nevím proč, zezačátku to šlo prakticky hned, teď to někdy trvá až půl hodiny, než naběhne
- nemá to mapu, když se chci kouknout zpětně na souřadnice kudy jsem šel, tak to taky nejde (pokud si je teda během cesty neukladam)
- baterie mi v tom vydržej tak 5-6 hodin, ale to asi bude nejspíš problém těch baterií než přístroje

- takže jedinej velkej klad je ta cena :)

tak se zkus poohlédnout, zda by třeba nebyl vhodnější nějakej odolnej smradfoun typu Motorola Defy + vhodný navigační soft (těch je celkem dost, projdi si recenze). Otázkou ovšem je, zda vůbec jsou k dispozici routovatelné turistické mapy ČR. Mám obavy, že to, co nabízí Garmin, patří mezi to nejlepší.