» Poradna » Ostatní

Hledam CPU s paticmi 1150

Dobry den hledam vhodne CPU s paticemi 1150. Vlastnim v mem pocitaci intel i3 4130 a hledam vhodnou alternativu pro hrani her. (samozrejme je budget do 4000 ale kdyby nekdo nasel levnejsi variantu tak napiste) Peredem dekuji za otazku :)

Odpovědi na otázku

aliexpress

Zkusils bazar ??? Třeba i5/i7 do 1150.

za 6500 mas 10100f/h410/16GB. To tvoje predaj/daruj a ziadny CPU do 4000 a storocneho socketu nekupuj

Dobre ale chtel jsem usetrit nejake penize tak jsem koupil zakladni desku se socketem 1150 a chtel jsem do ni dat CPU ze stareho PC

Jak jako ušetřit?Kde vidíte tu úsporu? A co vás vedlo ke koupi, když k tomu to CPU nemáte?PS: Víte, že nové I3 10100F stojí nové 2100Kč a je to 4/8 jádro. Tedy je to to co vy znáte jako I7. Je tedy výkonnější, než i to nejlepší z řady 4000, co lze sehnat (což byla myslím i7 4790, pokud se nepletu). Proč tedy shánět proboha bazar? K tomu levnou desku a ram a za 5-6tis máte základ PC, který vůči vašemu současnému raketa!

OK ale I3 10100F nema patice 1150 tudiz ho do PC nemohu Dát

ved tam mas tu i3. pouzivaj to ako je, alebo to predaj a kup co ti pisem vyssie

opet vam rikam ze tam jsou LGA 1200 PATICE TAKZE HO TAM NEMOHU DAT MUSEL BYCH KOUPIT CELOU NOVOU ZAKLADNI DESKU

On myslí tu vaší i3 4130. Ten CPU máte, ne?

skusim naposledy, potom to nema zmysel uz."vlastnim intel i3 4130" "koupil zakladni desku se socketem 1150" i3 4130 !!!!JE s1150!!!! tak to pouzivaj. Ak sa ti to zda pomale, tak to predaj alebo zahod alebo to zjec na veceru mne je to jedno a kup tu 10000 i3ku aj s doskou a ramkou.

No jasně! Koupíš k tomu desku a ram. Pořád je to celkově za cca 6tis!A teď si vem, že sháníš starý procesor okolo 4000Kč, a kolik si dal za tu desku? O moc levnější to tedy dohromady nebude, že?Prostě nevymýšlej kraviny a kup vše nové. Nebo jak jsi to měl naplánované? Já to tož nějak nechápu. Hlavně nevidím nikde tu úsporu.

ale tady je ten problem ze mam novou HERNI pc sestavu a nemam ji ani mesic a nebudu kupovat novou zakladni desku

?????????????????????????????????????????????????????????? Jakou novou herní sestavu?Boha, mluv jasně. Co tedy máš a co sháníš?

mam v pc sestave intel core i3 4130 ze stareho pocitace GPU: amd radeon 550 4gb8gb ram zakladni deska asus z87k staci ????

ano, to je stara 6rocna kancelPC zostava doplnena o slabsiu graficku kartu co sa predavala za Marie Terezie Frantiska Jozefa.

ok

ok, grafike som ukrivdil, je to slabsia graficka karta co sa predavala pred 3 rokmi, ostatne sedi

No to je vaše současná sestava. A ta nová deska, kterou jste zbytečně koupil? Nebo co mělo znamenat tohle?"ale tady je ten problem ze mam novou HERNI pc sestavu" Co je na tom 8 let starém PC nového?"Dobre ale chtel jsem usetrit nejake penize tak jsem koupil zakladni desku se socketem 1150 a chtel jsem do ni dat CPU ze stareho PC"Proč jste kupoval novou základní desku? Nebo jak to mám chápat?Tak jako tak je to prostě pitomost. Kupte vše nové (desku, ram i CPU) Bude to stát 6tis a bude to vše nové a v záruce a výkonem lepší, než staré i7 z té doby. Dokonce i i7 7700K je slabší a to je highend z roku 2017. Tedy starý cca 3-4roky. Ano, tak moc se výkon posunul. Pokud jste tedy utratil peníze za veterána, tak je mě to líto, ale prostě je to tak. Máte veterána. A do starého/staršího veterána, jako je třeba Škoda 1000MB, taky nenacpete V8 motor s dvojitým turbem a karbon-keramické brzdy.

Ne, žádnou novou herní PC sestavu opravdu nemáš. Máš starý slabý šrot, za který jsi akorát nesmyslně vyhodil peníze.

Posuď sám. Tady máš porovnání nejlepšího 1150 CPU s dnešním i3-10100F:https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i3-4130-vs-... Nový CPU, deska a 16GB RAM tě vyjde cca na 6000,-:https://www.czc.cz/301777,288931,268178/kodyTy máš 4000,- na CPU + můžeš starou desku, CPU a RAM prodat nějakému jinému zoufalci a máš nový HW za stejnou cenu se zárukou 3 roky a možností osadit i daleko lepší CPU. Také se zamysli nad tím, jak draho tě vyjde, když ta stará skoro mrtvá deska chcípne.Fakt vidíš nějaký smysl v babrání se se starodávným HW? Tedy kromě masochismu?

Levná volba je Core i5-4440/4460. Při troše štěstí koupí za litr. Core i3-4130 prodá za 500 Kč.

Nejvýhodnější je koupit Xeon E3-1220 V3, pokud ho fošna podporuje. Na ali lze koupit kolem 25 USD.

Když už, tak 1230 V3. A víc. 1220 V3 je bez HT, takže také jen i5.Pokud to bude za dvě piva nebo max za pár stovek, proč ne. Ale jeho plán se sháněním starého CPU za 4000,- je pitomost.

1230 V3 už je 3x dražší než 1220 V3... a za takový rozdíl ten hyperthreading zase nestojí, byť je tam ještě rozdíl v +200 MHz frekvenci a cache nemá 6 MB ale 8 MB...

Tak ono nemá ani moc smysl měnit staré i3 za i5. I tam je rozdíl celkem malý. Celkově se v tom nemá moc smysl hrabat, pokud to nebude téměř zadarmo.

Tak je to ale prakticky s každým upgradem staršího stroje. Jediný upgrade, který měl kdy smysl byl, když jsem vyměnil u socket 1156 desky Core i3-530 za Xeon x3470, který jsou koupil za 17 USD.Jinak to bylo vždycky na vážkách, zda do toho vrazit ještě nějakou kačku, nebo to hodit z okna.

Proto jsem mu psal, že když do toho šrotu chce vrazit 4000,-, že to může vyměnit rovnou za nový HW se zárukou a ještě si tím otevře dveře k případnému dalšímu upgrade. Zatímco u jeho šrotu je i7/xeon konečná, u 1200 je o něco výkonnější i3 teprve začátek:https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i3-4130-vs-...

Já shodou okolností momentálně mám i3-10100F. Za tu cenu je to skvělý křemík. Nechá se solidně podvoltovat (ze špičkové spotřeby 62W na 44W). Za 2 roky do toho vrazím Rocket Lake i5-11400F (a nebo to o další rok později vyrazím pryč).