» Poradna » Počítačové sítě

Hlavný počítač neprístupný v sieti prosím PORADTE !!!

Prosím vás mám veľký problém. v sieti kde je 12 pc s win xp profess. je to peer-to-peer som si zvolil hlavný počítač. Problém je že ked dám prehladávať sieť a kliknem nan cez ikonu okolité počítače v sieti tak je viditelný ale napíše mi "počítač xxx je v sieti neprístupný". Sharovanie mám zapnuté, guesta mám povoleného, v sharoch mám nastavené užívateľa "NETWORK" a napriek tomu sa naň zo siete neviem dostať. Prosím vás poradte mi  lebo som ho preinštalovával dneska a myslel som že to pomôže a nepomohlo to a potrebujem aby bol použiteľný v sieti. dakujem za každú radu. triger

Odpovědi na otázku

A na tom hlavnom počítači maš firewall. Skús ho na chviľu vypnúť a skontroluj dostupnosť. Ak bude OK, tak sa pohraj s nastavením firewallu.

Kup si serverový systém - win xp prof stejně jako jakýkoliv jiný neserverový OS od Mrkvosoftu umí zpřístupnit své disky pouze max pro 10 PC.