» Poradna » Web a internet

Hlasový dotaz nefunguje v českém jazyce, koresponduje pouze rusky

Po stisknutí symbolu mikrofonu v zadávacím řádku vpravo se sice ihned zobrazí zvětšený symbol mikrofonu a výzva k mluvení, ale vše v ruském jazyce. Napsaný text je pak zkomolená čeština a celý systém nefunguje. Poznámka: Pokud začnu hovořit česky ihned (asi do 2 vteřin) po zmačknutí symbolu mikrofonu v zadávacím řádku, funguje vše v českém jazyce.Domnívám se, že existuje možnost přepnutí na český jazyk v nějakém nastavení, ale tu jsem nenšel.

Odpovědi na otázku

V nastavení Hlasového vyhledávání je nabídka jazyků včetně češtiny. Ve správě stažených jazyků je obvykle předinstalovaná angličtina.