» Poradna » Notebooky

Hlasitý větráček

Dobrý den přeji, mám takový problém s netbookem acer aspire one d257. Vždycky když ho zapnu, tak se zároveň zapne i větráček na maximální výkon. Mám dvě takové teorie :) jedna je ta, že mám spálený nebo připálený proceser a ty senzory mi naznačují, že je něco v nepořádku a nebo je jen špatnej větráček a stačí vyměnit jen větráček :) Byl bych rád kdyby mě někdo utvrdil v jednom z těch názorů a nebo navrhnul nějakej jinej :) (jinak zárruka se na něj už nevstahuje a používám Linux ) Tak děkuji za odpověď :)

Odpovědi na otázku

A teplotu má ten procesor jakou? V Linuxu se na to můžeš mrknout třeba pomocí lm-sensors.

pred 1 minutou to bylo:acpitz-virtual-0Adapter: Virtual devicetemp1: +40.0°C (crit = +98.0°C)coretemp-isa-0000Adapter: ISA adapterCore 0: +46.0°C (crit = +100.0°C)Core 1: +43.0°C (crit = +100.0°C)a teď je to :acpitz-virtual-0Adapter: Virtual devicetemp1: +40.0°C (crit = +98.0°C)coretemp-isa-0000Adapter: ISA adapterCore 0: +59.0°C (crit = +100.0°C)Core 1: +56.0°C (crit = +100.0°C)

Třeba je to jen zanešený prachem a kdoví čím (psími chlupy).

Psa nemame a vetrak uz jsem asi 2 krat precistoval a vzdycky stejny zaver

Je vůbec v BIOS nebo v Linuxu nějaká regulace toho větráčku ???

V biosu mam pouze omezene moznosti takze ty otacky regulovat nemohu na linux jsem nic nenasel :)

Takže čemu se divíš? Zkus na to najít nějaký program ...

Mě se to stává taky. A zjistil jsem cim to je: ja jsem si koupil novy notebook a zjistil jsem ze tam mam vetrak z klimatizace, byl to takovy vrtulnik podivejte se taky jestli tam nemas klimatizaci

Co myslite tim, jako klimatizace ? :D jako ze jsou lopatky na desce misto aby to bylo na obeznem kole ? :) v tom pripade jo mam tam originalni chlazeni :) asi si poridim jine chlazeni a bude to :) dik za radu :)

Kapni do lozisek trochu olivoveho oleje

Ja si myslim ze to tam neni provedene pomoci lozisek ale civkove membrany :)

koukni dovnitř baterkou jestli na žebrování není vrstva lehce zpečeného prachu, ač zas tak vliv by to mít nemělo. Zvuk se může u ntb přidat i z mechaniky. V toshibě můžu ztišit

Noo tak zadny zapeceny prach tam neni ten uz jsem vsechen cistil :D a toshiba my akorat program na zpomaleni otacek a ne na ztiseni :D a to bych chtel taky :D je mi jedno ze by se mi to prehrivalo :D

šlo asi o disk ztišení, Ale zkoukni na youtube videjko, někde je snadno vyjmout větřák, odkaz mi v mobilu nejde dodat