» Poradna » Notebooky

Hlasitý notebook, zahřívání

Zdravím, mám notebook Acer Aspire V3-531G a mám problém s chladičem. Notebook je hlasitý a přehřívá se, včera jsem ho rozebral a namazal okolo statoru větráčku olejem (to byla asi blbost). Pomohlo to jen asi tak na 3-4 hodinky. Nevíte, čím bych to měl promazat? Myslíte, že by pomohla vazelína nebo máte jiný tip? Díky všem za odpovědi

Odpovědi na otázku

Pokial je vadny vetracik (ide to poznat podla toho zvuku) tak ho treba vymenit. Tiez by som odporucil prefukat stlacenym vzduchom pasivnu cast chladica, pripadne aj prepastovat pastu sedivku. Pokial si na to trufasa, tak to skus, ak nie, radsej to prines do servisu.

Zabudol som: vetracik kupis napriklad na ebay.com (vacsinou tam najdes vsetky mozne vetraky do vsetkych moznych notebookov).

No jasně, ale já nevím, jestli to dělá větráček (rotor) nebo stator, to by bylo lepší koupit celý chladič, ale alespoň do té doby než mi přijde nový by bylo fajn sehnat nějakej materiál, čím bych ho prozatím namazal

Neviem, preco by mal byt "stator" pricinou hluku, to je nepohybliva cast. Pokial je to vetrakom, treba ho vymenit. Nerozoberat, nespekulovat, vymenit. Vazelina pomoze iba na cas. Proste vymenit.Vyfukat, prepastovat. Vybavene.

Vazelína je hloupost, na tu se nachytá další prach, a navíc tuhne. Zkusil kápnout nějaký HD spray, lopatky vyčistiti lihem, ale pořád je to řešení pouze dočasné. Koupit nový, i když jsou sakra drahé.

Jasne, ze je to knicomu, preto som to pisal. mas recht, tieto su fakt dost drahe:https://www.ebay.com/sch/i.html