Hlasitost mikrofonu

Zdravím, právě mi došel mikrofon Oneconcept-700 jenže, když ho zapojím tak funguje v pohodě jenže, když si zkusím hlasitost např. v Audacity tak je mikrofon tak potichu, že se jen tak tak slyším a to mám všechno nastavení na max. a nevím si rady prosím díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Nastavoval si hlasitost ve windowsu?(mikrofonu hlasitost)

Nastavoval je na 100 +20db

Nicméně píšeš, že funguje v pohodě....Kde, jak a v čem??

V každém programu funguje v pohodě s tím, že jsem myslel, že nejsou žádné problémy např. s připojením nebo tak, akorát hlasitost je taková, že mě je sotva slyšet.

Zřejmě problém s polarizačním napětím - nemusí dobře pasovat jack (jsou různé i nestandardní verze). Nebo je prostě zmíněný kus vadný...

Píší elektretový, ale přitom fantomové napájení 48V/3mA ??? Výstup je XLR. Takže to chce nějakou zvukovku, která to podporuje.

Ale tak moje základní deska mikrofon podporuje, když funguje, ale hlasitost je tak, že jsem sotva slyšet ne? jinak Gigabyte z170 gaming k3-EU

Přesně tak se to projevuje, pokud není přítomno polarizační napětí. Něco si o tom vyhledej - pokud budeš sveřepě opakovat svoje domněnky, nikam nepokročíš....

Takže na konfiguraci zvuku mi postačí zvuková karta dobře díky. A mohl bych vás poprosit o pár tipů za přijatelnou cenu? absolutně se v tom nevyznám.

No musí mít takový (mikrofonní) vstup, který umožňuje připojení a funkci toho tvého mikrofonu. To znamená XLR vstup na kterém je přítomno polarizační napětí 48V.-------------------------Jen mě udivuje, že postupuješ obráceně. Normální postup je přece koupit mikrofon který pasuje k tomu zařízení co mám - a ne koupit na blind mikrofon a pak k němu shánět zvukovku...Ale jedna výhoda z toho přece plyne - ta zvukovka kterou teď musíš koupit bude zaručeně lepší jako ta co máš nyní.https://www.music-city.cz/lexicon-alpha-5356.htmlhttps://www.alza.cz/m-audio-m-track-2x2-d4653...

Koupil jsem takový mikrofon poprvé, tak aspoň pro příště budu vědět díky moc