» Poradna » Windows (a jiné OS)

Hlášení neoriginální win7

Zdravím. Zakoupil sem win 7 na aukru jako origo ale teď se mi zobrazilo hlášení : vaše kopie neni pravá. Nejde se mi ani připojit na internet. Můžete mi prosím poradit? Děkuji Conty

Odpovědi na otázku

Zakupil si nepravu kopiu.

a co si vlastne kupil MG kazetu s Winom?

Můžeme, kup si legální licenci. A věř tomu nebo ne, žádné levnější licence neexistují. Takže pokud to bude výrazně levnější, než oficiální prodej (známé obchody s PC technikou), tak máš prakticky 100% jistotu, že to je podvod.

A proč se mi nejde připojit na internet? Už se mi to jednou stalo ale vše šlo normálně jen ta hláška vyskočila. Jde něco dělat s tím obchodníkem který mi to prodal? Děkuji

Myslím, že vyčůranému obchodníkovi nic nedokážeš a on bude na tebe zvysoka kálet. Prostě jsi naletěl, a nejsi první, ani poslední.Má rada není úplně košer, ale já bych v takové situaci použil nelegální aktivaci pomocí aktivátoru "Loader DAZ 2.2.2" a nelámal bych si hlavu s tím, proč z toho Microsoft udělal tak komplikovanou a snadno napadnutelnou záležitost.

ten aktivátor mohl použít i předtím než to zaplatil (kdoví kolik) a vyjde to uplně nastejno protože si žádnou legální licenci stejně nekoupil..

s internetem vypadnutí s aktivace opravdu nesouvisí. Nestalo se mi nikdy ani po půlroce ignorování výzev k aktivaci aby se znemožnilo připojení na síť. Příčinu proč ti nejde net hledej jinde než v tom že máš neaktivované windows a "obchodníkovi" s těma nelegálníma licencema to normálně vrať a chtěj zpátky peníze.. Stejně ti nevrátí nic a ty si prostě kup legální Windows za 2800 jako každej normální poctivej člověk...

Děkuji za rady. Ve všech nových zařízeních mám legální systém. Jen na mém starším PC sem chtěl přejít na novější systém za levnější peníze protože sem v něm měl XP a to zase legální a draze koupené který ovšem nemá podporu. Hlavně si nevím rady s tím přístupem na internet. To se mi opravdu ještě nestalo. Ale ještě jednou děkuji

na to starší PC můžeš dát linux, pokud jde o nějaké slabší surfovadlo a XP případně přesunout do Virtualboxu bez povoleného přístupu na net.

Nestíhám číst. PC je starší ale stále dostačující k hraní dnešních her.

Je to jednoduché:1) pokud chceš warez windows, nekupuj je na Aukru ani Ebay a ukradni si je zdarma sám - návod tu ale nečekej2) pokud potřebuješ legální Windows, kup si je v normálním obchodě typu Alza, CZC apod. a nečekej, že nějak ušetříš3) na spoustu věcí Windows nepotřebuješ a můžeš tak ušetřit a přitom mít zcela legální systém. Nikoliv však na hraní nejnovějších her - nicméně s ohledem na cenu hardware i her bys snad prachy na Windows měl být schopen vyšetřit.

Ano máte pravdu! Děkuji za radu. Potrápila mě ta nemožnost připojení k internetu.

2) Není pravda. Jsou legální, funkční a vyzkoušené cesty, jak pořídit Windowsy všech možných verzí (vč. XP a 7) výrazně levněji. Patří mezi ně např. vyhodny-software.cz a jejich zahraniční odnože. Legálnost jejich licencí potvrdil i Microsoft, fungují už řadu let a zkušenost je jednoznačně pozitivní. Ale souhlasím s tím, že obchod je třeba vybírat opatrně a na ebay, aukru apod. bych licenci nekoupil.

A ještě doplním, že tam lze koupit výhodně nejen Windows, ale i Office a na zahraničních verzích i např. produkty Adobe. Škoda, že toho nenabízejí ještě více. Léta jsem dělal výrobcům a prodejcům softwaru šaška a kupoval si předražené nové verze, ale jelikož si toho nikdo z nich nevážil, v posledních letech už využívám jenom takovéto prověřené levnější cesty, jako je zmíněný vyhodny-software, HumbleBundle apod.

osobně jsem si v posledních pár letech taky koupil několik krabicových verzí různých komerčních softů - hlavně proto, že vývojáři bohužel houfně migrují na výpalné a já fakt nestojím o to, aby mi SW přestal fungovat, když nebudu pravidelně platit nebo firma zkrachuje.

jasně, dá se koupit třeba druhotná licence W8 Pro za 900 Kč:https://shop.instaluj.cz/windows-8-pro-32bit-64bit-czale jakmile je někde "licence" za pár stovek, tak to legální nebude,

Tohle ale legální taky není...

přeprodávat OEM verze v rámci EU snad legální je na základě toho soudního rozhodnutí, ne? Pokud teda shop nekecá a dodá fakt i média, štítky a fakturu.

Ano, akorát se zkus zamyslet, kdo a proč by měl důvod prodávat ve větším množství licence? A navíc OEM se prodávat fakt nesmí, to ses pěkně nechal napálit.

já u nich nic nekoupil, takže mne nenapálili. Mohli by prodávat OEM z PC co byly vadné, nebo se vyřazovaly.

Kde by je vzali? :) A kdyby ty OEM windows šly legálně znovu použit, proč by si je ten majitel vyřazovaných počítačů nenechal do svých nových počítačů a kupoval zbytečně nové licence za draho? Tohle nemá žádné logické vysvětlení, kde by ti prodavači "výhodného software" měli zdroj takového množství druhotných licencí. Ano, sem tam se může kusově někde něco objevit, ale rozhodně ne v takovém množství, aby se na tom dal založit eshop a to ani zdaleka ne jeden :)

Shop samozřejmě kecá, chce prodat :)

Ne, žádné cesty k pořízení levnějšího SW neexistují, "výhodný software" neprodává legální licence pro domácí použití v ČR. Když si licenci ukradneš zadarmo na netu, bude to "legální" úplně stejně, jako od nich a ještě ušetříš.

"Legálnost jejich licencí potvrdil i Microsoft" dej odkaz na zdroj této informace

Podle čeho jsi poznal, že je „origo“? Byla k Windows kupní smlouva se sepsaným číslem?https://www.zive.cz/clanky/pozor-na-falesna-w...

Kecy