» Poradna » Programy

Hľadám herný engine ako náhradu za Unity3D

 |   |  Microsoft Windows 10 Chrome 63.0.3239.132

Dobrý deň,hľadám nejaký herný engine, ktorý vie spracovať matematické výpočty o tisícine za desatinou čiarkou a potom, aby vedel daný výsledok programu previesť do predpripraveného použiteľného vyobrazenia 3D objektov. Skúšal som Unity3D, ale ako vraví 2kliksphilip, je to trash. Nová verzia má neskutočné problémy s C# 7 a staršia verzia má zastaralý .NET. Ani dané trailery s robotom ADAMom nie sú to, čo propagujú. Unity použili na render, shadre sú iné ako používa Unity resp. kúpené a na FX fyziku používajú kúpený CaronteFX od NextLimit. Dávajú ľuďom nádeje, pritom použili drahé nástroje. Viac sa k tomu nebudem vyjadrovať, nechcem sa tu hádať s rôznymi fanboys. Ak chcete, pošlem vám tu do chatu aké má nedostatky, ktoré som pri programovaní za necelý týždeň našiel. Preto hľadám iný engine, ktorý by vedel Unity3D nahradiť a bol by na 90% All in One.

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 7 Firefox 57.0

sice nepíšeš jaký výpočty chceš dělat ale evidentně (asi nejspíš) hledáš tzv. "managed code" library neboli v rámci CLI/CLR dogmatu. všechny herní enginy jedou v rámci přesnosti "IEEE754 single" protože to je pořesnost, jakou podporují i grafické karty. Novější grafárny umí počítat i "IEEE754 double", je to někde od úrovně Radeon7770. Čistě na matematické výpočty jsou tu speciální knihovny jako např. ExtremeOptimization, CenterSpace.net, ilnumerics.net. těžko říct, která je nejlepší. dělal sem se dvěma posledně zmíněnýma a obě jsou moc dobrý. bohužel všechny jsou za peníze. jinak místo Unity mužeš použít ShardDX nebo SlimDX nebo XNA v4.(pro win10) ale všechny umí to co Unity ale trochu jinak. SharpDX je čistě wrapper na DirectX9-12 a vyžaduje znalost nativního DirectX, případná "rada" od autora je bohužel placená. SlimDX je to samý jako SharpDX ale je o něco lépe dokumentovaná. Obojí je to řízený "GNU" kod. Na paralelní výpočty musíš použít Céčko a výpočetní karty NVidia nebo Radeon - t.j. skupina khronos.org. Dále můžeš použít dll z programů jako Matlab, Maple, Derive apod. systémy. ale to vyžaduje hlubší znalost matlabu a další. Moc možností na výběr nemáš protože je tu jen C# (starší .NET nebo novější .NET core), native C(C++) x64 nebo "polořízený kod" C++/CX jen pro windows 10 a všechny poskytují přesnost na 5 des. míst. Můžeš použít i starší C++/CLI, které je podporovné včetně visuálního návrháře až do verze MSVS2008, pak už visuální návrhář moc nefunguje protože MS na to hodil bobek . a ve verzi MSVSC++/CLI2010,12 zase nefunguje kontextová nápověda, což je hodně blbý a musíš si doinstalovat program třetí strany. název si už nepamatuju ... tedy IntelliSence funkci. je velmi důležitá.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 10 Chrome 63.0.3239.132

Veľmi pekne ďakujem

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Engine, Unity


Určitě si přečtěte

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 81

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk