» Poradna » Web a internet

Historie wi-fi

Zdravím, Je možné nějakým způsobem zapnout "monitorování" wi-fi? buď přímo přes router nebo přes nějaký program? Myslím to tak, že bych viděl co a kdo na wifi dělal ?Díky

Odpovědi na otázku

Kedze mas prisne tajny router, tak skus prisne tajny postup.

Ptám se zda-li je to možné,nikoliv jak to udělat,takže pokud jsem pochopil Váš komentář, tak je to možné, ale záleží na routeru, program na to není, díky.

My jsme zase nepochopili tvůj dotaz. Chceš monitorovat svůj vlastní počítač? To by čistě softwarem šlo. Pokud bys ale chtěl monitorovat cizí WPA-zašifrovanou wifi-komunikaci, to jde jenom na routeru, kde už není šifrovaná.Technické řešení: router Mikrotik nebo jiný, který umí odesílat monitorovací data NetFlow + nějaký počítač, který by ta data zaznamenával

Teoreticky můžeš logovat všechno co ti router poví - proto je potřeba vědět co máš za router a podle toho řešit dál. Domácí router za pár korun toho sám moc neudělá. Pro tyhle případy existuje SNMP: pošleš dotaz, router odpoví, zaloguješ data. Třeba seznam WiFi klientů, seznam DHCP pronájmů, seznam NAT překladů (navázaných TCP komunikací), vytížení jednotlivých rozhraní In/Out (z toho můžeš dělat grafy).