» Poradna » Web a internet

Historie stránky

Ahoj,potřebuji vědět, jakou měla podobu stránka, kterou vlastník aktualizoval před několika dny. Měnil některá data. Operační systém je W8. Prohlížeče Firefox a Chrome.Díky.

Odpovědi na otázku

(1)Použít prohlížeče v režimu offline a načíst stránku z cache - pokud tam je.(2)Zeptat se vlastníka. Vlastník si může měnit data na své stránce podle libosti (pokud to neodporuje platným zákonům).(3)Trollovina.

Operační systém, ani prohlížeč s podobou stránky nijak nesouvisí. Pokud vlastník stránku měnil, určitě bude mít zálohu stavu před změnou. Jestli tvůj zájem bude považovat za oprávněný, může (ale nemusí) ti stav před aktualizací poskytnout.

Majitel mi samozřejmě neposkytne naprosto nic. Změnil si ceník služeb a antidatoval. Teď po mě chce ceny podle nového ceníku. Potřebuju mu ukázat, že ještě před 14ti dny to bylo jinak.V off- line režimu mi to nahlásí, že počítač není připojen do sítě. Jak se dostanu do dočasných souborů a zjistím, že stránku obsahuje?K čemu je odkaz historie (ta šipka za názvem stránky) v Chromu?

Web archive.https://archive.org/

Máte v tom nějaké peníze? Pokud jste si objednal zboží, dostanete potvrzenou objednávku včetně rozpisu ceny.Pokud si dnes chcete objednat něco za ceny platné před 14 dny, tak máte zřejmě smůlu. Obchody cenu negarantují - zřejmě proto, že nemají všechno zboží na skladě.

V předchozím ceníku nebyla cena za storno, teď už je.

Jak se pracuje s tím web archivem, prosím?

Přesně tak, jak byste očekával. Zadáte URL a následně vám dá na výběr, ze kdy má její obrazy.

Pokud je to tak, tak žádné obrazy nemá...