» Poradna » Web a internet

Historie IP adres v PC

Ahoj. Mohu si v PC najít historii IP adres, ke kterým jsem se kdy připojil? Stejně, jako mám vypsané třeba Wifi, je možno někde najít IP?Díky

Odpovědi na otázku

No jasně, pokud to někdo nebo něco ukládá, tak to samozřejmě můžete najít.Docela mi uniká, k čemu by to bylo.Pokud chcete kvalitní výpis, které IP adresy jste kontaktoval, požádejte svého ISP, je ze zákona povinen taková data mít, jistě vám je bude ochoten, za náklady na práci s jejich vydolováním, dát.

Ne, cílové adresy neuchovává. Uchovává přidělené IP adresy zákazníkovi.

ISP uz nemaji povinnost po dobu nekolika mesicu uchovavat historii toho, s jakymi IP adresami komunikuje ten ktery zakaznik?

Tak zrovna tohle často ISP neuchovává. Nemá k tomu úplně důvod, vůbec ho nezajímá, kterou veřejku který koncák má. Pokud má nějaké větší natovadlo, které má třeba 30 IP adres, velmi často nemá žádný systém na uchovávání, ze které adresy zákazník kdy komunikoval. Pokud tohle potřebuje vědět, a stává se to, tak to zjistí pomocí systému níže; kde najde pár lokální IP adresa a veřejná IP adresa poskytovatele, a tak zjistí, z jaké veřejné adresy ten zákazník v tom konkrétním spojení komunikoval.Má ale povinnost dle § 97 odst. 3 a 4 zákona o elektronických komunikacích uchovávat minimálně (a současně maximálně) 6 měsíců provozní a lokalizační údaje, čímž se obvykle myslí metadata k IP tokům.Obvykle to je:Zdrojová adresa, zdrojový port, protokolCílová adresa, cílový port, protokolČas zahájení, ukončení, celkové množství dat a paketůA nad rámec zákona se v drtivé většině uchovová ještě:Obsah DNS dotazůDoména z HTTP/HTTPS hlavičkya nějaké další věci

Sotva. Těch taky bude mnohonásobně víc.

Najít? Nikoliv.Je možné ve firewallu logovat ip adresy kam se připojuješ, ale tohle bývá defaultně vypnuté. Takže pokud si vytvoříš pravidlo, které to bude logovat, tak to pak můžeš v logu najít.

A bude dlouhý seznam jak role od WC papíru

Standartně ne. Musíš si to nastavit aby se tak dělo.

Nejdriv napis, co znamena "pripojil". Zjistit se toho da hodne, ale z tveho dotazu neni jasne, jestli ti jde o historii pridelenych IP adres na ruznych WiFi, nebo o seznam IP adres, se kterymi jsi nekdy komunikoval.

Díky všem za tipy!

A prozradíte konečně, o co že vám šlo?

To je tajné

Sorry, nebyl jsem u netu. Pracuji z domu, z kavárny, z dovolené... A šéf v práci chce revidovat všechny IP adresy. Některé tam jsou po starých zaměstnancích. Tak například abych nemusel IT volat až si zase sednu do kavárny a budu se chtít připojit k firemnímu serveru.

Evidovat vsechny adresy KDE? Ty ze kterych se pripojujes do firemni VPN, nebo ty ktere dostane tvuj notebook pri pripojeni k siti v kavarne?

Hele, já nevím - rozkaz zněl jasně...

Jelikož nejsi na vojně, tak nic jako povinnost splnit rozkaz a pak si případně stěžovat, neexistuje. Takže je to pouze pokyn a to ještě naprosto nesmyslný.

To je ale nesmysl, k čemu by mu to bylo? To vážně myslí, že z kavárny budeš mít vždycky stejnou IP adresu? Nebo že na dovolené budeš mít stejnou IP adresu? Většina lidí nemá statickou IP adresu ani doma

Sice je to pravda, ale neni lepsi zabava nez z dovolene v asii kazdy den volat novou IP adresu, s tim, ze vyrizeni zmeny trva dva dny :D .

Ve firme mate VPN a k ni jako doplnek jeste povolovani IP adres nebo prime pripojeni k nejakemu serveru "chranene" povolenim IP adres jen nekterych kavaren? Nabizi se myslenka, pokud mate doma statickou adresu, si tam udelat VPN server (umi treba nektere routery nebo NASy) nebo si na to pronajmout nejakou sluzbu, treba si udelat VPN nekde na VPS, mozna statickou adresu nabizi i nekteri poskytovatele VPN sluzeb, to jsem nezkoumal. Pak se z kavarny pres VPN pripojite domu z pohledu firmy komunikujete ze sve bezne domaci IP adresy, kterou mate povolenu.

To by bylo ale pomalé, ne?

Ani ne. Pocitam, ze pres firemni VPN neprenasis filmy...

Pomalejsi to bude urcite, o kolik zalezi na pouzite VPN a na vykonu serveru (tise predpokladam, ze pocitac mate vykonny dost a brzdit bude spis router nebo levna VPS). Ale zalezi, co delate, jestli to bude zasadni problem.

A samozrejme take vas muze v pripade varianty se serverem doma brzdit pomaly uplink domaciho pripojeni, zejmena u nizsich tarifu xDSL a dalsich silne asymetrickych pripojek by to mohl byt problem.

Používám svoji osobní VPN už určitě přes 10 let. Na vlastním serveru. A VPN brány, například v bytě. Takže u mě i Netflix jede přes VPN. VoWifi volání. Nebo FPS hry, pokud teda jednou za rok něco takového hraju. Na odezvě mi to přidává asi 1 ms (doma, mám to k datacentru kousek, a ISP s peeringem), na propustnosti neubírá nic (100Mbit).Třeba OpenVPN a procesor s AES-NI, což jsou už snad všechny, počítač už prakticky nijak nezatíží.

I kdyby mela kavarna i domacnost tazatele statickou adresu, tak se jeste vkrada otazka, zda se da v logu Windows dohledat? Predpokladal bych, ze bude v obou pripadech za NATem a pokud Windows loguji adresy pridelene pres DHCP, tak tam budou adresy privatni.

Ne, musel by si napsat nejaky skript, ktery by hned po ziskani IP adresy zjistil tu co uvidi VPN server (pres mojeip.cz nebo nektery z mnoha dalsich postytovatelu tehle informace). Nebo to samozrejme delat rucne.Muze to mit problem v tom, ze hodne restriktivne nastaveny VPN klient (se zabudovanym firewallem) muze blokovat veskerou komunikace s vyjimkou IP adres VPN serveru. V tom propade by vzniknul problem vejce a slepice. Uz jsem to zazil.

Podivej se do logu (eventvwr.exe)Pokud problem popises LEPE, dostanes LEPSI odpoved.MP

"..Tak například abych nemusel IT volat až si zase sednu do kavárny a budu se chtít připojit k firemnímu serveru.."Tak ten seznam IP máte snad v logu té VPN..? Já v logu vidím kdy, kdo, odkud a z jaké IP se připojoval.

I třeba každá www stránka, na kterou se podíváte, se odkazuje na různé adresy.Internet privider by to snad měl mít u sebe včetně času připojení, pokud to snad dle zákona archivuje. Není důvod, aby Vám jako majiteli přípojky to nevydal.Přímo Win nevím, ale snad nainstalovat pro budoucí sledování aplikaci třetí strany. Možná firewall ve Windows to umí.