» Poradna » Programy

Historie chrome atd

Zdravím chci se zeptat zda je možné v nějakém z webových prohlížečů (já mám chrome) nějakým způsobem nastavit, aby nebylo možné mazat historii prohlížní a ostatní ukládané údaje. Popř. bylo to možné pouze zadáním např.hesla. Děkuji za slušné odpovědí

Odpovědi na otázku

len si dovolím nesmelo pripomenúť, že každý prehliadač oplýva funkciou okna, ktoré neukladá žiadne údaje. v prípade chrome sa to volá "inkognito" a napríklad IE resp. edge to nazýva "in private". takže ak aj nastavíte a zablokujete mazanie histórie v prípade prístupu na web pomocou tejto fičury nezistíte kde všade sa prehliadač pripojoval

Ne. I kdybys to zakazal v prohlizeci, nic nezabrani znalejsimu uzivateli smazat primo soubor, ve kterem je historie ulozena. Jak ve Firefoxu tak v Chrome je to databaze ve formatu SQLite3, ve Chrome se dokonce jmenuje "History", takze neni tezke ji najit. A protoze uz z principu musi mit uzivatel pravo tam zapisovat, nezabranis mu v jejim smazani.

Pokud opravdu jde o kolizi s jiným uživatelem PC, jak je třeba uvedeno v tom dotazu ve zpovědnici, tak ideálním řešením je založit takovému uživateli jeho vlastní uživatelský profil. Tam ať si chodí na Internet kam chce a nemusí pak ani promazávat historii browseru.