» Poradna » Programy

Hikvision - formát sdíleného VHD - failed

Dobrý den,pro nahrávání kamerového záznamu pomocí kamery Hikvision v systému W10 Pro jsem si vytvořil virtuální disk.Zkušební velikost 50GB, formát MBR, NTFS. Zkoušel jsem i GPT, také bez úspěchu aktivace, viz dále.Tento aktivoval, připojil jako další disk, nastavil auto připojení po startu, nasdílel + přístupy a práva.V rámci kamer Hikvision disk VHD úspěšně, připojil a chtěl aktivovat - formátovat.Formát však neproběhne. Chybové hlášení „Formatting Disk Failed“.Prosím, máte někdo zkušenosti, jak korektně formátovat VHD pro kamery Hikvision?Moc děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

Jediné, co mne napadá (nemám jak vyzkoušet) - nechce to třeba disk od nějaké minimální velikosti..?Ten VHD máš dělaný jako dynamický nebo pevný..?

Dobrý den,HDD má 2TB, VHD je pevné.

Dobrý den,řešení k původnímu dotazu.Nový HDD nebo vytvořit logický disk.Na logickém disku vytvořit adresář - ten sdílet + práva.Poté již iniciace proběhne a kamera úložiště vidí.Totéž platí na připojeném VHD.Vytvořit VHD - připojit - fortmátovat dle potřeby - vytvořit adresář - tento sdílet.Adresář připojit v SW kamery a zde formátovat.Na logický disk ani VHD nic jiného než data z 1 kamery nezapisovat. Vypnout indexaci.VHD nezapomenout při startu systému připojovat.Mezi jednotlivými kroky v SW kamery uložit a poté obnovit prohlížeč.Ve finále se mi osvědčil restart kamery.Pak platí, že pro každou kameru Hikvision musí být logický, nebo VHD disk se sdíleným adresářem.Zde pak ukládat data.Snad někomu pomůžu.Mě to stálo 3 dny výzkumu.