High end PC - stuttering

Zdravím, už naozaj neviem, čo mám urobiť, aby som odstránil stuttering v hrách. Skúsil som všetko, čo som našiel na googli/reddite, ale vyzerá to tak, že nepomohlo vôbec nič. Drivery mám najnovšie, PC sa neprehrieva a vyzerá to tak, že všetko funguje tak, ako má. Problém ale je, že napriek tomu, že som vyskúšal všetko, čo sa dalo, tak sa nezmenilo vôbec nič. Testy HW tiež vyzerajú ok. Napriek tomu si ale myslím, že problém by mohol byť v SSD alebo RAM, pretože mi sekajú hlavne hry ako Minecraft a PUBG. V obidvoch to vyzerá tak, že mi to seká, pretože sa načítavajú nové textúry, čo by sa s SSD a 16GB RAM diať nemalo. Naozaj už netuším, čo by sa ešte dalo urobiť, takže som rozmýšlal nad tým, že by som celý PC dal do nejakého PC servisu. Najprv ale píšem sem, pretože je možné, že niekto bude vedieť, čo s tým. Budem naozaj vďačný, ak mi niekto bude vedieť poradiť.

Odpovědi na otázku

Zabudol som na komponenty:CPU - Ryzen 7 2700XGPU - RTX 2080 WindforceMOBO - x470 Aorus Ultra GamingRAM - Viper 4 2x8GB (3000MHz pri XMP)SSD - Samsung 860 EVO 500GBHDD - Seagate Barracuda 1TBPSU - EVGA 650 GQMain Monitor - Dell S2417DG, 144-165 Hz, G-Sync

Systém (jaký?) instaloval kdo? Nezapomněl na instalaci správných* - ne nutně nejnovějších - ovladačů ve správném pořadí**?* Správné ovladače = z webu výrobců HW (především základní desky).** Správné pořadí = jako první ovladač čipsetu, pak už je to jedno.

OS mám win 10, ktorý som inštaloval sám, ale najprv som inštaloval grafické ovládače.

Aha.Tak to zkus znovu a správně (stačí jen instalace ovladačů - čipset je důležitý pro správné rozeznání HW, připojeného k desce).

Takže teraz mám odinštalovať všetky ovládače a nainštalovať ako 1. chipset driver?

A jedná se tedy o stuttering, nebo o to, že hry mají málo fps ? (protože to jsou dvě úplně rozdílné věci..).. Protože klasický stuttering řešívá v-sync a jeho alternativy..

FPS sú primerané hardwaru, takže to je v poriadku. V-Sync ani G-Sync mi tiež nepomáhajú.

Takže je používán monitor co má g-sync? Mno on stuttering dost často je věc oka a tam jsou případy, kdy ho vidí jeden z milionu (já třeba nikdy)... Pokdu to nevyřeší g-sync monitor, tak to je pak těžké..

No, možno som to zle pomenoval. Ono sú to viditeľné FPS dropy, s ktorými sa tie hry hrajú tažko.

Pak vzít sledování prostředků a podívat se, na čem to čeká. Klidně to může být disk ( není ssd jako ssd a i ssd může mít diskovou frontu.. Widle si na něco šáhnou, nedejbože na plotnu a neštěstí je na světě..)

Tam je tiež všetko v poriadku.

Pak jsi to málo sledoval...

Neviem no. Nič neobvyklé tam nevidím.

To som tiež skúšal, ale bezvýsledne.

"som vyskúšal všetko, čo sa dalo"pak už nikdo pomoc nemůže nebo jste vše nevyzkoušel.Jedno docela běžné je, že se omezí maximální FPS na nějaké nízké číslo, třeba 60 či něco podobného pomocí VSync například, v případě high refresh rate minituru na nějaký podíl frekvence, třeba 1/2, 1/3 etc.. obvykle když grafika/cpu běží na max je možné že to způsobí právě microstuttering.

No, napísal som to zle, ale chcel som tým povedať, že som toho vyskúšal veľa a nič mi nepomohlo. A obmedziť FPS som tiež skúšal, ale ak mám v hre napríklad 300 FPS, tak ak to aj locknem aj na 60, bude mi to stále dropovať.