» Poradna » Mobily

Hifi veža + TV

Dobrý deň,kúpil som novú hifi vežu, ktorá ale zle chytá FM stanice...Je možné že by sa dala prepojiť s TV alebo so satelitným boxom a púšťať FM cez to aj keď bude TV vypnuté?

Odpovědi na otázku

Nejjednodušší bude, když pořídit slušnou FM anténu :) s TV to propojit nemůžeš, to by logicky s vypnutou TV asi moc nefungovalo. Ze satelitního boxu by to jít mohlo, ale záleží na tom, jaké výstupy má satelitní box a jaké vstupy má věž. Bohužel bez křišťálové koule to neuhodneme.

Jak kde - jak na co. Obecně při slabém signálu je vnitřní (pokojová) anténa naprd. Kus drátu těsně u okna bývá lepší (délka asi 140 cm).

Pokojová anténa moc slušná nikdy nebude.

i kdyby to mělo správné výstupy, tak většina set top boxů nejde ovládat bez televize - teda teoreticky by se to možná dalo naučit poslepu, ale moc naděje tomu nedávám.

Aku antenu tam mas teraz?

Nezapojenou

Nejspíš asi půl metru drátku nebo teleskop, což u takových věží bývá :)

Já bych se nedivil, kdyby ji vůbec neměl zapojenou. Ono totiž BFU nechápou, k čemu by tam ten izolovaný drátek, co nikam nevede, měl být, a tak ho nezapojí. Už se mi od známých dostaly na stůl dvě mikrověže k opravě, že nejde rádio, jestli se s tím dá něco dělat. Stačil jeden pohled na zadní stěnu, kde byl osiřelý konektor, a bylo jasno Prostě to rádio někam přesouvali, nebo bylo chvíli uložené, a ten "drátek" ztratili nebo ho už nezapojili a pak se diví.

To je slušnej matroš :) Asi bych se neubránil otázce na majitele věže: "a jak myslíte, že by se do té bedničky dostala hudba z rádia, když není připojená na internet?" :)

To se nedá vysvětlit, navíc jeden z nich vyrostl v době AM rádií, ta měla ferity většinou integrované uvnitř přístroje, nebo měla teleskopickou anténu. Tady prostě anténu neviděl, tak si myslel, že je uvnitř. Nebo ho to prostě nenapadlo, nevím Každopádně to byla taková rychlá oprava

Anténu tam mám tu čo bola v balení, čiže jeden metrový káblik

To je takové šidítko, když je dobrý signál, tak se to dá i používat, ale stačí málo (špatně natočené, umístění v bytě v rádiovém stínu atp.), a místo rádia máte jen šuměnku.

Jakou anténu máš k TV? Jestli tam je nějaké širokopásmové "síto", tak by možná stačilo dát před TV rozbočovač a rádio zapojit do odbočky. Nebo nemáš přímo účastnickou zásuvku s vývodem pro rádio?

- kupovat něco na FM pokud sebude přecházet na DAB2 není moc rozumné- televize \ STB je pro DVB-T/S/C a né FM- televize nebude mít kvalitní zvukový výstup , STB dokonce nemusí mít zvukový výstup žádná a jen HDMIŘešení které by mělo být levné a účinné je pořádná FM anténa.....

S tím přechodem bych to tak nehrotil. Pořád je to jen hračka pro hrstku nadšenců. A ten bitrate je k smíchu.

Ona hračka tedy experiment na lidech je i v řádu DVB-.... kde pár skalních se z toho může poprdět ale většině to je šumák a jediné co vnímá je cena kterou musí vysolit za nové Tv, STB, radio atd...

Největší problém digitálního rádia je to, že tam žádná rádia nejsou. 10 variant českého rozhlasu je mi upřímně řečeno úplně u zadnice. Takže i kdybych jó chtěl přejít na digitál, stejně si tam nemám co pustit. Takže internetové rádio to jistí, a FM hned v závěsu jako letitá stálice.

-stanic v DAB+ je cca 20 ale žádný značný rozdál proti DVB-T2 moc nevidím ani obsahem ani kvalitou protti předchozímu DVB-T1 nebo analog. extrémem je že pokud někdo měl zarušený analog s digitálním na tom je ještě hůře.

No a ještě k tomu tragické pokrytí:http://www.digitalradiodab.cz/mapy-pokryti.html

To bych řekl není zrovna na pořadu dne :) Klasické FM tady bude ještě dlouho.