» Poradna » Programy

Hide IP Platinum - co vlastně dělá ?

Jak vlastně pracuje Hide IP Platinum ? Reakci vidím pouze vpravo dole ve Firefoxu - Hide IP ready. Díky předem za vysvětlení. Postarší mozek.

Odpovědi na otázku

Připojuje se k cílovým serverům přes (náhodně?) vybrané proxy servery.Podrobněji, ale přesto zjednodušeně: Při normálním provozu pošle např. tvůj Ff požadavek třeba sem na zive.cz a zive.cz ti pošle požadovanou stránku. Při použití Hide IP se požadavek odešle některému proxy serveru, ten převezme tvůj požadavek a pod svým "jménem" si na zive vyžádá stránku, až ji dostane, tak ji pošle k tobě.V prvním případě zive.cz vidí přímo tvou IP, ve druhém vidí IP toho proxy serveru. Vynechám okolnost, že pokud proxy není anonymní, lze z požadavku zjistit tvou IP.

Navíc tu proxy má pod kontrolou neznámo kdo. Tedy může zachytit tvá hesla a pod.