» Poradna » Windows (a jiné OS)

Hibernace

Zdravím.Na stránce MS jsem si našel,jak vypnout hibernaci pomocí příkazového řádku.Vypl jsem to a komp se v načítání,spuštění,vypnutí o polovinu zrychlil.Teď bych chtěl vědět,kde najdu hibernaci a zjistím tak,že to je vypnuté.V procesech,službách nebo kde.Zatím jsem to nikde nenašel.Za reakce nebo rady díky...

Odpovědi na otázku

Nejrychlejší kontrolou,že je hibernace vypnutá se pozná podle toho, že neexistuje v rootu systémového disku (C) soubor Hiberfil.sys. Pokud je tento soubor přítomen, je funkce hibernace aktivní. Soubor má atributy systémový, skrytý, takže abychom jej v průzkumníku viděli, je potřeba povolit zobrazení souborů s těmito atributy.

Doplním: Nejrychlejší vyp/zap hibernace se provádí z příkazového řádku (volá se cmd s právy správce) volbou:powercfg -h offpowercfg -h on

1.Pokud ve Startu, kde se vypíná počítač, nevidíš "režim hibernace", pak máš hibernaci vyplou: https://i.imgur.com/suDG7Wa.png2.Zapnout/vypnout hibernace se dá i tady a zároven tam můžeš i vidět, jestli jí máš momentálně zapnutou/vypnutou(já jí mám zapnutou): https://i.imgur.com/MFZWLwD.png

Pro ujasnění. Bod 2 platí jen pro systémy do Windows 7. Ve vyšších verzích na př. Windows 10 již zaškrtávací políčko "Přepnou do režimu hibernace" není a změna je možná jen z příkazového řádku.

Mám Windows 10 1803 a mám to tam, ted jsem zkusil vypnout hibernaci: https://i.imgur.com/YeTjn8z.png

Ale asi to slouží jen k zobrazení/schování Hibernace ve Startu, protože hiberfil.sys v C: pořád mám.

Takže pokud to povolíš do menu Startu-vypínání,tam na to klikneš,tak se vlastně nic nestane?...

Pokud je hibernace vypnutá přes příkazový řádek, tak i když v nastavení Windows zaškrtneš zobrazení hibernace ve startu, tak se tam neobjeví. Objeví se, až když se hibernace zapne přes příkazový řádek. Právě vyzkoušeno.

Jo,maká to.Zas jsem trochu chytřejší.Dík...

Díky za vysvětlení,jak to vypnut-zapnout to jsem našel.Teď jsem našel,jak to povolit do menu vypínání.Napájení-tlačítka-nastavení,které není k dispozici-tam zafajfkovat hibernaci.Snad jsem to pochopil správně...