» Poradna » Mobily

HEVC? h264, x264, aac na enkodování

Ahoj, hledám nejenom program, ale i kodek a metody jak vytvářet = ripovat, kodovat filmy, víte mě strašně sere, že když si vytváříte film, tak 1080p má 2 hodiny nějakých 8 GB, přitom se to snažím zmenšit, co to jde, mám výstup v H264, před pár lety to byla bomba, kvalita je dobrá, jak to ale snížit, dnes si běžně můžete stáhnout filmy, co maji 1 GB v 720p kvalitě, dokonce jako 700 MB, uznávám že v některých rychlých scénách vidíte nedostatky, jinak ale dobrá kvalita a luxusní velikosti, je to přitom pořád H264,existuje nějaký lepší enkodér ? co to je přesně WeBM a HTML5 ?já nicméně hledám do pc enkodér, ne na umístěni do internetu, ale protože jsem si o tom něco přečetl a moc jsem to nepochopil, tak kdyby mi někdo objasnil jaký je rozdíl mezi tim a HTML5 jednoduše, tak bych byl rád, pokud chci dát video na internet, tak to video do něj převedu, ne?co prot stolní pc, mám 4 jádro, co když bude chtít něco lepšího než je H264 kodek, který mi vytvoří film co má 8 GB dat / 2 hodiny (průměrně), co použít místo toho, aby byla stejná kvalita, ale jiná velikostDěkuji mockrát p.

Odpovědi na otázku

http://krakatoa.www3.cz/enkodovani/index.phpTu máš postup, lamičko. A pokud chceš snižovat nebo zvyšovat kvalitu a tím pádem i snižovat nebo zvyšovat kvalitu tak zvyšuj nebo snižuj crf.

nastav si bitrate na 600 kbps a budeš mať aj Ty 700 MB film . Ale aká bude kvalita? Ja skúšam nastaviť konštatnú kvalitu od 23 do 26. Vyskúšaj si sám aké číslo sa Ti zdá vhodné. Alebo nastav 2-pass average na 1 Mb/s, čo by mohlo byť pozerateľné a máš cca 7,5 MB/min (+audio), pod to sa dá ísť ťažko aj u SD. U fHD je predsa 5 krát SD (ak nejde o SD 16:9). Ak chceš malé, použi h265, ale prerábanie 100 min filmu asi ani na i5-6500K za 100 minut nebude. A ber v úvahu, že nie je film ako film. Ak ide o jednoduché scény, bitrate stačí menší, ak o rýchle pohyby s pozadím mnohých vecí, mnoho farieb, tak bude väčší. RTVS u štúdiového fHD videa použila 3,2 Mb/s, ale 1 scéna trvá asi 30s, inak by odhadom musel byť bitrate aspoň o polovicu väčší, takže u fHD nečakaj 2 Mb/s

Zřejmě zbytečně vysoká kvalita, která se projeví na velikosti.Bitrate se používal za Paroubka a xvid, teď je lepší constant quality, kdy se přizpůsobuji komprese scény podle náročnosti

Lamičko, i enkodování na bitrate (třeba 2pass) se přizpůsobuje prakticky stejně náročnosti scény jako enkodování na konstantní kvalitu tak si ty své kidy nech pro někoho jinýho a táhni někam dopryč.

Pokud chceš HEVC i následně upravovat pak jedině zatím:http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/product/tvmw6.html

Nám osvíceným na enkodování stačí x265 a na střih hevc ffmpeg.

Doufám, že střihem rozumíš jako já něco jako ShotCut - střižnu. Střihem myslím efekty, hudební a zvukový podkres, přechody, text ... .

A není to jedno? Podíval se vůbec někdo pořádně na nick toho zrůdného Trolla?! Náš "Drandík", "Avicii", "registrovaný bordel", atd...

Ani ne. Spíše jsem reagoval, kdyby to viděl někdo další. Znalost více programů se vždy hodí. Pochopitelně s HEVC je vše zatím předčasné - bohužel.1. Na torrentech jsou nesmyslné poměry u HEVC, ten šetří pouze mezi 20 - 40% H.264 ne víc. Čili pokud např. díl seriálu má 3,2 GB (BD, FHD) a někdo to natlačí do 1 GB, omyl kvalita na dobrém monitoru a ve střižně je ihned vidět, u snímků jak šla dolů.2. Střižny, podpora mizerná, většina neumí vůbec, nebo jen čte a jeden program to nevytrhne.

Střihem rozumím střih, tedy vemu nůžky a z kousku papíru odstřihnu část toho kousku papíru.Co se týče efektů tak to je zpracování vstupu pro enkodování a na to používám, jak psal "Pod vrčícím slimákem", zásadně Avisynth

A proč si tedy myslíš, že se střižnám jako PS nebo Pr říká střižna? Střihem je myšlena editace videa na timelině. Nelineární střih vč. obrazu, audia, efektů a rovněž je vždy myšlena přesnost na snímek - jiný střih je k ničemu.

No nějaký troll to někde zmínil, pak se k němu přidalo dalších pár trollů a pak se toho chytla i kupa lamiček a dílo bylo dokonáno.Já si pod pojmem střih představuju pouze střih, tedy vystřihávání kousků videa (případně ještě jejich spojování). To se může dít po enkodování, tam to jde na klíčové snímky, nebo před enkodováním, tam to jde jak chce, přičemž tam se může video i jinak upravovat, ale tu samotnou úpravu nemám já osobně na mysli pokud mluvím o střihu. Takže jestli jsi myslel střih ve smyslu toho tvého chápání (efekty a samotný střih a to vše jako vstup pro kodek při enkodování) tak na to používám avisynth a to u hevc, bez problému jej zvládá.

Vysekávání kousků videa není střih, to je pouhé rozdělení / sloučení.

Fašoune, to tě sem zase pustili? Na jak dlouho? Dovečera? Krakatoa zásadně používá na střih Avisynth.

Jak to víš? Jako tu poslední větu

To víže to vim když to sem často píšeš. Akorát nevím co si mám o tom myslet.