dobrý den, mám notebook s W10, kde je zaheslovaný bios.Heslo znám, ale nechci ho vždy při spuštění zadávat. Jde to zrušit?
Ano, překvapivě v BIOSu 🙂
Je to už dávno, co jsem si s tím hrál a všechno závisí od toho, jak máš udělané samotné UEFI/BIOS. Ve všeobecnosti ale platí, že tam jsou dvě úrovně zaheslování. První zasesluje přístup do UEFI/BIOSu a druhá úroveň samotný systém, což je to co tě zajímá. Nastavuje se to v UEFI/BIOSU, avšak přesný název položky záleží od implementace. U mně se to jmenovalo User Password a pokud ho chceš zrušit, jednoduše ho deaktivuješ. Buď zakázáním alebo vloženám prázdného hesla, opět podle implementace.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.